Uroda

Idealne perfumy na jesień? Odkryj piękno perfum szyprowych!

Zamknij oczy i wyobraź sobie zapach lasu. Poczuj zapach żywicy, mokrego drewna oraz unoszący się w powietrzu aromat cytrusów i paczuli. Poczuj przyjemne ciepło perfum chypre i przekonaj się, że są to idealne perfumy na jesień!

Perfumy szyprowe, czyli jakie?

Nazwa perfum szyprowych wywodzi się z francuskiego słowa “chypre”, które oznacza Cypr, bowiem to właśnie tą grecką wyspą inspirował się François Coty przy kreacji perfum w 1917 roku. Cechy charakterystyczne rodziny perfum szyprowych? To akordy mchu dębowego, paczuli, labdanum i bergamotki. Wśród nich wyróżnia się kompozycje szyprowo-kwiatowe, szyprowo-owocowe, szyprowo-aromatyczne itp. Dominują wśród propozycji dla kobiet, choć na rynku są także wyjątkowe zapachy szyprowe dla mężczyzn.

Perfumy chypre uważa się za nieco tajemnicze, trwałe i szykowne. Nie brakuje w nich wibracji kontrastujących tonów świeżych i gorzkich. Na ich kreację zdecydowały się największe marki perfum. Oto najpopularniejsze damskie zapachy szyprowe.

 Si – Giorgio Armani

Popularne perfumy Si – Giorgio Armani to szyprowo-owocowa mieszanka wykreowana w 2013 i wciąż utrzymująca się na listach bestsellerowych zapachów damskich. Główną nutą w klasycznych Si jest czarna porzeczka. Towarzyszą jej róża, wanilia i paczula. Połączenie owocowo-cierpkich nut okazało się niezwykle eleganckim połączeniem, uwielbianym przez kobiety. Jeśli poszukujesz wyróżniającego się szyprową nutą zapachu, wybierz francuskie perfumy lane 242. AMBRA. Ich aromat przyciąga, zwraca uwagę otoczenia i podkreśla siłę kobiet.

Miss Dior Le Parfum – Christian Dior

Znane perfumy Miss Dior Le Parfum – Christian Dior to szyprowo-kwiatowa kompozycja, która wyróżnia się swoim eleganckim, poważnym charakterem. W nutach głowy wybrzmiewa mandarynka z brzoskwinią, w sercu jaśmin i róża, a bazę tworzy połączenie wetywerii, drzewa sandałowego, paczuli, mchu dębowego i bursztynu. Miss Dior Le Parfum to wieczorowe, charakterne perfumy, którymi zdecydowanie można się oczarować, szczególnie jesienią. Lubisz głębokie, wyraziste perfumy damskie? Odkryj piękno i elegancję perfum lanych 372. AMBRA. Ich jesienny zapach pobudzi każde zmysły.

Gucci Rush – Gucci

Przebojowe perfumy Gucci Rush należą do szyprowo-owocowych perfum, które zawojowały świat perfumoholiczek! Ich zapach jest energetyczny, hipnotyzujący, a wręcz upajający! Perfumy Gucci Rush dowodzą, że ich delikatnie szyprowe nuty mają przebojowy, poprawiający humor charakter. Seksowny zapach jest zamknięty w awangardowy flakonie o soczyście czerwonym kolorze. Jeśli lubisz się wyróżniać, jesteś młoda duchem i nie boisz się eksperymentować, wypróbuj zapach perfum francuskich 310. AMBRA. To piękna, zmysłowa i radosna mieszanka nut szyprowych z brzoskwinią oraz aromatem białych kwiat. Zapach komplementogenny i intrygujący.

Dodaj komentarz