Uncategorized

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Kolczyki to ulubiony element biżuterii wielu kobiet. Warto jednak wiedzieć, czym kierować się przy wyborze kolczyków, tak, by pasowały one do kształtu twarzy. O czym trzeba pamiętać?

Kolczyki a kształt twarzy: dlaczego to takie ważne?

Sztyfty, duże koła, długie, wiszące kolczyki – osoby, które chcą kupić sobie biżuterię zdobiącą ich uszy mogą obecnie wybierać między wieloma różnymi modelami. Najistotniejsze jest oczywiście to, jakie kolczyki podobają się danej osobie, jednak warto wziąć pod uwagę coś jeszcze – czyli kształt twarzy. Wbrew pozorom jest to dość istotne, ponieważ odpowiednio dobrana biżuteria może z jednej strony podkreślić urodę, z drugiej – ukryć pewne mankamenty. Dotyczy to nie tylko naszyjników, ale też kolczyków.

Jakie kolczyki do okrągłej twarzy?

Charakterystyczną cechą w tym wypadku jest podobna wysokość i szerokość twarzy, a często również – stosunkowo niskie czoło. Z tego względu, aby nieco wysmuklić twarz warto postawić na długi, wiszący model – świetnie sprawdzą się zwłaszcza pionowe kolczyki sięgające do ramion.

Osoby o okrągłej twarzy mogą również bez obaw wybierać biżuterię w geometrycznych kształtach; dobrym wyborem będą zarówno kolczyki w kształcie trójkąta czy kwadratu, jak i biżuteria o bardziej nieregularnych kształtach. Warto jedynie unikać biżuterii w formie owalnych form czy okręgów.

Jakie kolczyki do owalnej twarzy?

W przypadku owalnej twarzy kształt kolczyków nie odgrywa aż tak dużej roli; świetnie sprawdzą się zarówno modele bardziej podłużne, jak i okrągłe, a także niewielkie sztyfty.

Jakie kolczyki do trójkątnej twarzy?

Dla osób o trójkątnej twarzy (czyli wąskim, wydłużonym podbródku i wyrazistych kościach policzkowych) najlepszym wyborem będą kolczyki o opływowym kształcie, łagodzące nieco rysy; dobrym zakupem będą też sztyfty. Warto natomiast unikać modeli biżuterii, które mogą znacząco wydłużyć twarz – czyli polecanych do okrągłej twarzy kolczyków wiszących.

Jakie kolczyki do kwadratowej twarzy?

Jeszcze inny kształt kolczyków będzie pasować do kwadratowej twarzy, której charakterystyczną cechą jest szerokie czoło i wydatna żuchwa. W takim wypadku warto postawić na modne, grube koła (które nieco odciągną uwagę od wyrazistych rysów) lub opływowe kolczyki z dodatkiem pereł, które nieco złagodzą rysy i dodadzą całej twarzy lekkości.

Warto zatem pamiętać, że dla poszczególnych kształtów twarzy niektóre modele kolczyków nie będą zbyt korzystne – inne z kolei podkreślą urodę posiadaczki biżuterii.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz