Uroda

Jak naturalnie powiększyć piersi? Powiększanie biustu bez skalpela

Rozmiar kobiecych piersi nieodzownie kojarzy się z ich pięknym wyglądem i naturalną kobiecością. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że dla wielu osób – tak kobiet, jak i mężczyzn – są one synonimem seksualnego spełnienia. I choć takie podejście jest samo w sobie błędne, to nie da się ukryć, że w tym przypadku (z punktu widzenia obydwu płci) rozmiar ma znaczenie kulturowe, a nawet historyczne. Czy możliwe jest naturalne powiększenie piersi – bez użycia skalpela?

Suplementacja w kontekście powiększania biustu

Dla wielu kobiet powiększanie piersi nieodzownie kojarzy się z zabiegiem chirurgicznym. Tymczasem metoda ta – abstrahując od jej kosztów – jest sama w sobie problematyczna i bolesna. Mało tego: powiększony za pomocą skalpela biust, nie zawsze wygląda zdrowo i naturalnie.

Bywa czasem i tak, że operacja może wywołać charakterystyczne deformacje, których skutki będą bardzo trudne do wyeliminowania. Jak zatem „poradzić sobie” ze zbyt małym biustem? Jedynym sensownym i bezpiecznym rozwiązaniem pozostaje metoda naturalna, która wiąże się z koniecznością wdrożenia odpowiedniej diety, zmiany stylu życia, a także – co równie ważne – ewentualnej suplementacji.

Najpopularniejsze, naturalne metody powiększania piersi

Naturalne metody powiększania piersi są nieporównywalnie tańsze od zabiegu w klinice. Niestety żadna z opisywanych metod prawdopodobnie nie da Ci tak spektakularnych efektów. Jeśli jednak zależy Ci na delikatnym powiększeniu i ujędrnieniu biustu to z pewnością warto spróbować.

1. Masaż biustu

Z pewnością jednak najbardziej nieinwazyjnych metod powiększania piersi. Nie dość, że nie ingeruje ona w jego strukturę (bezpośrednio i pośrednio), to jeszcze korzystnie wpływa na funkcjonowanie wszystkich znajdujących się w jego obrębie tkanek.

Odpowiednia stymulacja masażem znacząco poprawia ukrwienie piersi, a także zwiększa produkcję estrogenu, czyli hormonu odpowiedzialnego za wzrost ich objętości. Odpowiednio wykonany masaż nie tylko zwiększa rozmiar piersi, ale też korzystnie wpływa na stan skóry.

Jak poprawnie wykonać masaż piersi? Zaleca się, aby czynność ta była wykonana bez stanika. Masaż rozpoczyna się od położenia dłoni na dolnej części tkanki piersiowej. Kolejnym krokiem jest stopniowe, acz stanowcze przesuwanie dłoni w górę, koniecznie po zewnętrznej stronie piersi. Ważne, aby prawa dłoń masowała pierś zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a lewa – w odwrotnym kierunku.

Aby masaż był skuteczny, należy go wykonywać codziennie i to minimum dwa razy, to jest rano i wieczorem. W trakcie trwania pojedynczego zabiegu czynność tą należy powtarzać mniej więcej 40 razy. Opcjonalnie można w skorzystać z ciepłej i zimnej wody lub też ze specjalnych, dedykowanych kremów.

2. Dieta

czynnik, który odgrywa olbrzymią rolę w kształtowaniu i modelowaniu biustu. I nie chodzi tu wcale o nadmierną podaż cukru i tłuszczu lecz przede wszystkim o… estrogeny, a konkretnie ich roślinną odmianę. Co zatem warto wprowadzić do codziennej diety, by móc cieszyć się większymi i naturalnie wyglądającymi piersiami?

 1. Fitoestrogeny – to substancje przypominające w swym działaniu estrogen, które (mimo iż mają pochodzenie roślinne) skutecznie wpływają na wzrost rozmiaru biustu. Można je znaleźć m.in. w soi, koprze włoskim, a nawet w lnie, orzeszkach ziemnych i owsie.
 2. Witamina A – jest to związek chemiczny, bez którego naturalne powiększanie piersi nie byłoby możliwe. Wpływa ona na stan skóry (poprawiając jej jędrność), a także spowalnia proces starzenia się. Witaminę tą można znaleźć m.in. w dyni, marchewce i w morelach. Bardzo często łączy się ją z witaminą C, która również jest uważana za naturalny antyoksydant.
 3. Witamina E – to substancja, która znacząco poprawia wygląd skóry. Dzięki niej staje się ona dużo bardziej ujędrniona i nawilżona. Co więcej, jest to związek minimalizujący ryzyko powstania dermatologicznych stanów zapalnych i wielu innych, analogicznych zmian skórnych. Witaminę E można znaleźć m.in. w nasionach, olejach roślinnych, a także w orzechach.

3. Suplementacja na powiększenie piersi

Stosowanie suplementów na powiększanie biustu to temat rzeka, któremu należy poświęcić osobną część niniejszego artykułu. Na rynku istnieje bowiem szereg preparatów, które – przynajmniej w teorii – mają pomóc kobietom chcącym powiększyć sobie piersi.

Działanie suplementów

Dobre suplementy na powiększenie piersi działają w sposób wielopłaszczyznowy. Ich zadaniem jest:

 • poprawienie ukrwienia tkanki skórnej, dzięki czemu biust staje się bardziej ujędrniony,
 • usprawnienie pracy mięśni podtrzymujących piersi, które są odpowiedzialne za ich naturalny i zdrowy wygląd,
 • zoptymalizowanie procesów odpowiedzialnych za wytwarzanie kobiecych hormonów, a zwłaszcza estrogenu,
 • spowolnienie procesu starzenia, czyli (używając języka medycznego) utlenienia tkanek,
 • nawilżenie skóry piersi i nadanie jej zdrowego wyglądu.

Suplementy na powiększanie biustu mogą działać dwutorowo. Na rynku można znaleźć m.in. preparaty dostępne w kapsułkach (do spożycia doustnego), kremy i maści, a także suplementy łączone, które są połączeniem kremu i kapsułek. Z punktu widzenia kobiety, najskuteczniejszą metodą powiększania piersi jest stosowanie kremów i kapsułek, gdyż wpływają one nie tylko na piersi, ale też na cały organizm.

Skład suplementów diety

W składzie suplementów znajdować się mogą przeróżne substancje – najczęściej na etykiecie produktu widnieją w postaci ekstraktów. Według przeglądu tabletek i kremów na powiększenie biustu portalu kowalezdrowia.pl – znajdziesz go tutaj – w suplementach zazwyczaj znajdziemy kilka składników z poniższej listy: 

 • Ekstrakt z czerwonej koniczyny – jest to substancja bogata w fitoestrogeny, które działają podobnie do żeńskiego hormonu płciowego, czyli estrogenu. Ich działanie stymuluje organizm kobiety w dokładnie taki sam sposób, jak okres ciąży.
 • Ekstrakt z kozieradki pospolitej – to ważny, bogaty w fitoestrogeny składnik wielu suplementów diety. Co ważne – jego działanie nie ogranicza się wyłącznie do biustu lecz również do… włosów. Tak, to dzięki niemu stają się one zdrowsze i bardziej lśniące.
 • Ekstrakt z nasion kopru włoskiego – jest to kolejny, bardzo dobrze znany rezerwuar fitoestrogenów. To dzięki niemu uwypuklone zostają cechy kobiece w organizmie. Co więcej, wpływa on również na odpowiednią regulację cyklu miesiączkowego i poprawia jędrność skóry (nie tylko w okolicach piersi). Mało tego – koper włoski to składnik diety, który pozytywnie wpływa na odporność organizmu, przyspiesza metabolizm, reguluje procesy trawienne, a także usuwa z organizmu nadmiar wody. Koper jest też często uważany za naturalny antybiotyk, gdyż dzięki niemu można ograniczyć ryzyko powstawania stanów zapalnych.
 • Ekstrakt z szyszek chmielu – nie każda kobieta wie, że chmiel może okazać się bardzo pomocny w kontekście rozrostu biustu. Tymczasem jest to naturalne „narzędzie” służące do pobudzania kobiecego układu hormonalnego. Dzięki temu biust nie tylko wydaje się większy i bardziej ujędrniony, ale też staje się bardziej uniesiony, co oczywiście wynika z prawidłowego funkcjonowania utrzymujących go mięśni.
 • Ekstrakt z białej wierzby – o tej substancji rzadko mówi się w kontekście suplementacji wzrostu piersi. Jest to kolejny, ważny składnik dietetyczny bogaty w sporą ilość fitohormonów, dzięki którym piersi wyglądają zdrowo i naturalnie.
 • Olej sojowy i olej ze słonecznika – to dwie, bardzo ważne dla zdrowia substancje, które poprawiają jędrność skóry i zwiększają jej stopień nawilżenia. Co więcej, dzięki nim skóra staje się dużo lepiej odżywiona, a co za tym idzie wygląda naturalnie i zdrowo.
 • L-tyrozyna – jest to aminokwas, który bierze udział w procesie syntezy białek. Związek ten zwiększa intensywność rozbudowy tkanek, co w przypadku powiększania biustu jest jak najbardziej wskazane. Jego działanie często wiąże się z kobiecymi hormonami płciowymi, dzięki czemu rozrost ten staje się jeszcze bardziej intensywny.

Podsumowanie

Podsumowując naturalne powiększanie piersi jest możliwe, aczkolwiek proces ten wymaga sporej dawki cierpliwości. Niezależnie od tego, czy kobieta postawi na suplementy, aktywność fizyczną, czy masaże (czynności te warto łączyć!), uzyskane w ten sposób efekty pojawią się dopiero po kilku tygodniach regularnej pracy nad sobą.

Dodaj komentarz