Dom

Świece sojowe – naturalne i przyjazne środowisku

Naturalne świece sojowe są przyjazne dla środowiska. Wosk sojowy, z którego takie świece powstają, nie jest toksyczny. Świece sojowe są zupełnym przeciwieństwem parafinowych świec, które wydzielają szkodliwe opary. Świece sojowe są bardziej wydajne, dzięki czemu możemy się nimi dłużej nacieszyć. Używając świec sojowych nie musimy martwić się o ból głowy, z którym dość często kojarzą się nam świece parafinowe wydzielające szkodliwe związki takie jak toluen, formaldehyd czy benzyn. Naturalny wosk sojowy nie wydziela podczas palenia żadnych szkodliwych substancji. Jest źródłem ciepłego światła i przyjemnego zapachu.

Poznaj zalety, które kryją w sobie świece sojowe

Świece sojowe zaliczamy go grupy produktów ekologicznych. Wosk sojowy jest całkowicie biodegradowalny, wolny od jakichkolwiek szkodliwych pierwiastków. Jest bezzapachowy i nie wywiera żadnego wpływu na aromatyczną kompozycję, w przeciwieństwie do nieprzyjemnie pachnącej parafiny. Sojowe świeczki zapachowe pachną naturalnym aromatem, pochodzącym z dobrze nam znanych olejków eterycznych. Są również produktem idealnym dla osób borykających się z alergiami, a nawet astmą. Świeca sojowa, pozbawiona sztucznych zapachów, w żaden sposób ich nie uczuli. Wosk sojowy topi się powoli, wydzielając naturalny i przyjemny aromat, który w żaden sposób nie jest szkodliwy. Oferta rynkowa świec sojowych jest ogromna, każdy bez najmniejszego problemu znajdzie swój ulubiony zapach.

Co zrobić aby świeczki sojowe były jeszcze bardziej wydajne?

Cechą charakterystyczną, a także zdecydowaną zaletą świecy sojowej, jest długi czas palenia. Inwestycja w sojowe świece dobrej jakości, z pewnością się zwróci. Czas palenia takiej świecy jest nawet dwa razy dłuższy, niż w przypadku świecy wykonanej z wosku parafinowego. Wszystko za sprawą niższej temperatury palenia się wosku sojowego. Warto również pamiętać o kliku zasadach, które zdecydowanie wydłużają czas palenia się świecy sojowej. Po pierwsze podczas pierwszego palenia warto równomiernie rozprowadzić wosk na krawędzi, w ten sposób zapobiegniemy tunelowaniu się świecy. Po drugie skracamy knot świecy przed każdym kolejnym użyciem. W zupełności wystarczy około 0.5 cm.

Aromat świec sojowych – wybierz swój ulubiony!

Wybór świec sojowych jest ogromny, zarówno pod względem ich kształtu jak i aromatu. Te o zapachu trawy cytrynowej wprowadzą do mieszkania orzeźwiającą atmosferę i dużą dawkę pozytywnej energii. Dla zwolenników ciszy i spokoju sprawdzą się świece o zapachu lasu. Mocne i intensywnie głębokie. Z kolei świece o aromacie owocowym przywiodą na myśl długie, letnie wieczory.

Dodaj komentarz