Uncategorized

Jak wybrać odpowiednią odzież do treningu outdoor w zimie?

Zimowy trening na świeżym powietrzu pozwala wzmocnić organizm, a jednocześnie poprawić jego wydolność. Należy się jednak do niego odpowiednio przygotować, wybierając odzież outdoor najwyższej jakości. Jakie parametry powinna spełniać?

Jak ubierać się zimą na trening?

Zimowy strój na trening znacznie różni się od letniego. Musi zapewniać odpowiednią wentylację, jednocześnie nie doprowadzając do przegrzania organizmu. Zimą obowiązuje zasada stroju warstwowego – tworzą go trzy kolejne warstwy. Pierwszą jest bielizna termoaktywna, która pozwala pozbyć się uczucia wilgoci poprzez efektywną wymianę powietrza. Dzięki temu skóra pozostaje sucha, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Druga warstwa to bluza albo koszulka z długim rękawem oraz legginsy. Trzecią warstwą jest kurtka, którą w cieplejsze dni możemy zamienić na kamizelkę. Warto też pamiętać o dodatkach, takich jak:

  • rękawiczki,
  • szalik,
  • czapka, 
  • ciepłe skarpety za kostkę,
  • buty z agresywnym bieżnikiem.

Poszukując odpowiednich ubrań na zimę, warto zapoznać się z ofertą marki Issen dostępną na stronie internetowej Issen.pl

Jaką odzież outdoor wybrać na zimę?

Ubiór warstwowy zapewni nam dobre samopoczucie i odpowiednią ochronę w czasie treningu na zewnątrz. Warto jednak pamiętać o tym, że liczy się również jakość ubrań. Zimowa odzież outdoor musi spełniać podstawowe warunki, chroniąc przed zimnem, wiatrem i wilgocią. Bielizna termoaktywna powinna być lekka, charakteryzując się odpowiednią gramaturą. Nie może w żaden sposób ograniczać ruchu. Druga warstwa – polar albo koszulka – powinna być wykonana z miękkiej tkaniny. Pamiętajmy, że w bardzo mroźne dni możemy mieć na sobie zarówno koszulkę z długim rękawem, jak i bluzę. Dokładamy co prawda kolejną warstwę, ale jednocześnie chronimy się przed niską temperaturą. Tymczasem kurtka powinna być przeznaczona właśnie dla osób trenujących. Tradycyjna puchówka czy kurtka przeciwdeszczowa nie sprawdzi się dobrze zimową porą. Odzież wierzchnia odgrywa niezwykle istotną rolę, pozwalając na efektywną wentylację. Jednocześnie umożliwia utrzymanie przy ciele ciepła, chroniąc przed wiatrem i zimnem. Wybór odpowiedniej odzieży outdoor nie jest łatwy, zwłaszcza że na rynku znajdziemy wiele różnorodnych produktów. Warto sprawdzić ofertę marki Nessi Sportswear, która stanowi odpowiedź na potrzeby aktywnych kobiet. 

Odzież outdoor na zimę – modnie i praktycznie

Odzież na zimowy treningi powinna być przede wszystkim praktyczna – to od niej zależy, czy bieganie na świeżym powietrzu przyniesie oczekiwane efekty. Lekkie, a jednocześnie ciepłe – to właśnie idealne ubrania na zimowy trening. Niemniej jednak wiele kobiet przywiązuje wagę nie tylko do aspektów technicznych, ale również samego designu. Ważne, aby wybrać odzież, w której będziemy czuć się komfortowo. Do dyspozycji mamy wiele ciekawych modeli w różnych kolorach, które pozwolą nam lepiej wyrazić siebie. Pamiętajmy, że odzież outdoorowa jest specyficzna, jednak możemy wybrać ją nie tylko na trening, ale również na przykład na zimowy spacer. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort termiczny i dobre samopoczucie. Na dobrej jakości ubraniach nie warto oszczędzać, gdyż mogą nam one posłużyć w kolejnych sezonach. Sprawdzą się one zarówno w czasie dużych mrozów, jak i wtedy, gdy temperatura jest stosunkowo wysoka jak na zimową porę. 

Dodaj komentarz