Lifestyle

Jak wybrać topowe fotele do salonu kosmetycznego?

Współczesne salony kosmetyczne zachwycają estetyką i ciekawym designem. I to jeden z tych aspektów, na które uwagę zwracają także sami klienci.

Współczesne salony kosmetyczne zachwycają estetyką i ciekawym designem. I to jeden z tych aspektów, na które uwagę zwracają także sami klienci. Dlatego w organizacji przestrzeni użytkowej istotne jest nie tylko wprowadzenie wszystkich niezbędnych sprzętów i mebli, ale także wykreowanie samego wyglądu. Elegancko urządzony salon jest chętniej odwiedzany i cieszy się większym zaufaniem swoich klientek. Nie ulega więc wątpliwości, że także fotel kosmetyczny powinien być zaprojektowany gustownie i ze smakiem. Na tym jednak lista cech idealnego fotela się nie kończy. Na co więc zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Jak wybierać fotel kosmetyczny do salonu?

Producenci mebli kosmetycznych zdecydowanie ułatwiają gustowne i praktyczne zaaranżowanie salonu kosmetycznego i to w dowolnym stylu. Także fotele kosmetyczne można idealnie dopasować do stylu panującego w salonie. I zdecydowanie warto tutaj odwoływać się do nietuzinkowych pomysłów stylistów i architektów, bo fotel jest tym najbardziej eksponowanym meblem w salonie kosmetycznym. Ze względu na to, że przyciąga uwagę i przekuwa się na pierwsze wrażenia klientek, powinien idealnie się prezentowa nawet po wielu latach eksploatacji. Wygląd jednak nie może być jedynym priorytetem przy wyborze fotela. Po pierwszym wrażeniu przychodzi moment prawdziwego testu, kiedy klientka zasiada w fotelu i musi w nim spędzić nawet wiele godzin. Wtedy fotel oceniany jest pod względem wygody i komfortu. Dlatego te czynniki powinny być także brane pod uwagę. Fotel musi być dobrze wyprofilowany, najlepiej jeśli posiada zagłówek i podłokietniki oraz podnóżek.

To jednak jaki model wybierzemy do swojego salonu, przekłada się również na komfort pracy kosmetyczek. Dlatego idealny fotel kosmetyczny powinien posiadać:

  • regulację wysokości,
  • miękkie i wyprofilowane oparcie,
  • stabilną podstawę,
  • automatyczną regulację wysokości.

Dopełnieniem może być mobilna podstawa, by fotel można było łatwo i swobodnie przesuwać. Warto przemyśleć opcję podnóżka, który często jest w bardziej funkcjonalnych modelach jest na wyposażeniu. Podnóżki można jednak dostawić także do fotela, co często jest dobrym wyborem, bo taki oddzielny element można z powodzeniem wykorzystać do innych zadań w salonie.

Regulacja foteli kosmetycznych – ta funkcja ma znaczenie dla zawodowców

Nie ulega więc wątpliwości, że fotele kosmetyczne powinny być wygodne dla użytkowników, ale także dla samych kosmetyczek. Dlatego podczas wyboru takiego mebla warto zwrócić uwagę na regulację wysokości. Najpopularniejsze rozwiązania wdrażane przez producentów mebli to:

  • manualne fotele kosmetyczne – w tym przypadku zarówno oparcie jak i zagłówek regulowany jest ręcznie. To niezwykle utrudnia pracę kosmetyczce, ale ma swoje plusy bo tego typu fotele są lekkie i łatwe w przenoszeniu.
  • Hydrauliczne fotele kosmetyczne – tutaj w regulacji wysokości wspomaga hydrauliczna dźwignia, która jest łatwa w obsłudze oraz trwała w eksploatacji. Takie rozwiązanie, choć nie należy do najtańszych, cieszy się dużym powodzeniem u kosmetyczek.
  • Elektryczne fotele kosmetyczne – tutaj fotele regulowane są za pomocą elektrycznego napędu, który pozwala płynnie i łatwo regulować siedzisko. Wadą jest jednak wysoka cena i ewentualna awaryjność napędu.

Design czy wygoda? Na co stawiać przy wyborze fotela kosmetycznego?

Fotele kosmetyczne powinny bezwzględnie łączyć w sobie wygodę i funkcjonalność. Idealnie jednak jeśli łączą w sobie także korzystną cenę. Dlatego warto sprawdzać ceny w hurtowniach https://www.fryzomania.pl/category/fotele-kosmetyczne. Trzeba jednak zwrócić uwagę również na takie kwestie jak lekkość i mobilność fotela, by mieć pewność, że mebel będzie idealnym wyborem i wpisze się w funkcjonalność przy wykonywaniu każdego rodzaju usług. Jeśli fotel trzeba przesuwać, na przykład by zintegrować go z myjką czy dostawić do innego stanowiska, to przydaje się mobilna podstawa. W tym wszystkim ważnym czynnikiem jest sam design fotela, by jego nienaganny wygląd dobrze wpisywał się w aranżację całego salonu.

Dodaj komentarz