Moda

Ręcznie robiona biżuteria – wyróżnij się z tłumu!

W świecie coraz szybszej produkcji różnorakich towarów ciężko jest czasami o oryginalność. Wiele osób poszukuje sposobów na wyróżnienie się swoim wyglądem, co przyczynia się do rozkwitu m.in. sklepów typu second-hand. Równie dużą popularnością cieszą się wyroby produkowane ręcznie. Jednym z tego typu produktów jest biżuteria ręcznie robiona. Poznaj wszystkie zalety płynące z jej zakupu!

Wyjątkowa wartość artystyczna każdego produktu

Wiele produktów produkowanych masowo charakteryzuje się mało oryginalnym wyglądem i przede wszystkim powtarzalnością wzorów. Ręcznie robiona biżuteria cechuje się znacznie większym bogactwem dostępnych wzorów oraz nietypowym wykończeniem. Twórcę ogranicza bowiem tylko jego wyobraźnia, a nie ścisłe wytyczne od szefa, czy dostosowane do masowego klienta kryteria. Dużo łatwiej jest ponadto dostosować produkt do indywidualnych potrzeb, nadając pewnego charakterystycznego rysu.

Gwarancja niepowtarzalności biżuterii

Nawet jeśli dany rzemieślnik wytwarza kilka przedmiotów o tej samej formie, to nigdy nie będą one dokładnie takie same. Urok przedmiotów wykonanych ręcznie jest zamknięty w drobnych niedoskonałościach, nie zawsze równych elementach oraz wszelkich różnicach, które odróżniają poszczególne elementy od innych. Kupując ręcznie robione wyroby masz pewność, że nikt nie będzie mieć dokładnie tych samych rzeczy co Ty.

Etyczne warunki pracy oraz godne traktowanie pracowników

Kto myśli, że niewolnictwo umarło w XIX wieku, powinien odwiedzić azjatyckie fabryki gigantów na rynku modowym. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z okropnych warunków pracy i wie skąd bierze się niska cena rzekomo dobrych jakościowo produktów. Wydając nieco więcej pieniędzy masz pewność, że nie przykładasz się do zarobku korporacji na niewolniczej pracy. Decydując się na zakup rzemieślniczych produktów wspierasz ponadto ich działalność, zapewniając im źródło zarobku.

Dobry kontakt producenta z klientem

Biżuteria handmade opiera się na porozumieniu klienta z twórcą. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego produktu każdy odbiorca może liczyć na podobne podejście względem niego. Rzemieślnikom zależy na utrzymaniu klientów, więc obsługa w ich sklepach będzie często dużo lepsza niż w nastawionych wyłącznie na zysk sieciówkach. Oprócz tego wytwórcy biżuterii bardzo często czekają na opinię klientów i są otwarci na wszelkie sugestie.

Doskonała jakość niezależnie od rodzaju biżuterii

Jak już wspominaliśmy, produkty wytwarzane masowo bardzo często korzystają z niskiej jakości surowców, a także gorszego sprzętu. Skutkuje to stosunkowo słabą jakością biżuterii, którą często trzeba reklamować. W przypadku ręcznie robionych elementów masz większą pewność, że zakupione ozdoby nie zużyją się po kilku dniach noszenia.

Przekonaliśmy Cię do zakupu ręcznie wykonywanej biżuterii? Każdy taki zakup to z pewnością doskonała inwestycja na lata, więc nie wahaj się i wyróżnij się oryginalnymi dodatkami!

Dodaj komentarz