Moda,  Uroda

Czym jest biały tatuaż?

Ostatnimi czasy bardzo modny jest biały tatuaż. Jest to alternatywa dosyć subtelna dla chyba najbardziej popularnej metody na zdobienie ciała. Dla kogo jest biały tatuaż? Jak go zrobić? Zaraz tego wszystkiego się dowiemy.

Zmieniające się trendy

Trendy w sztuce tatuażu się nieustannie zmieniają. Biały tusz służył jedynie jako wypełnienie całego tatuażu. Obecne jest wykorzystywany jako podstawowy kolor. Białe zabarwienie złożone jest z pigmentu oraz z ciekłego nośnika. Zadaniem tego nośnika jest wyrównanie rozkładu farby, ponieważ przenika ona przez skórę. Wykonanie takiego wzoru na skórze podjąć się powinien jednie tatuator doświadczony i wykwalifikowany. Jeśli tatuator korzysta z szablonu, to musi uważać, aby nie dotykał on tuszu białego, który go mógłby przyciemnić.

Dla kogo jest odpowiedni biały tatuaż?

Na pewno chcielibyśmy wiedzieć dla kogo będzie odpowiedni biały tatuaż? Na pewno jest on polecany osobom, które mają dosyć jasną karnację. Świetny jest także dla osób, które nie chcą, aby ich tatuaż przyciągał aż tak mocno uwagę.

Wiele znanych osób o ciemnej skórze pokazuje, że na ich ciele biały tatuaż także wygląda fenomenalnie. Jest to zatem indywidualna kwestia. Przy wyborze wzoru na uwadze musimy mieć fakt, że detale, które będą osadzone zbyt gęsto mogą swoim wyglądem przypominać bliznę. Tutaj minimalizm jest znacznie lepszym wyjściem.

A jak tatuaż ten będzie się prezentował po latach?

Ozdoba, która jest wykonana w miejscu narażonym na promienie słoneczne jak dekolt, ramiona oraz kark, może niestety szybko wyblaknąć. Zdarza się także, że biały tatuaż żółknie. Nie ma to miejsca na przykład w sytuacji tatuażu klasycznego. Użyte przy jego wykonaniu kolory takie jak zielony, czarny czy też niebieskie są silniejsze od pigmentu prześwitującego.

Najważniejsze jest jednak to, aby trafić do dobrego studia tatuażu. Gdy trafimy na dobrego tatuatora, to na pewno dzieło będzie się odznaczało dosyć wysoką estetyką, oryginalnością, a do tego będzie spełniało oczekiwania klienta. W tym przypadku na pewno wszelkie sugestie oraz zdanie tatuatora są bardzo istotne. To on właśnie doradzi, czy wzór przez klienta wskazany sprawdzi się dobrze w miejscu przez nas wyznaczonym oraz czy w ogóle będzie dobrze wyglądał. Biały tatuaż źle zaprojektowany może bardzo łatwo przybrać wygląd wyglądających niezbyt atrakcyjnie blizn. Pamiętajmy, że dobry tatuaż nigdy nie będzie tani. Prawdziwi artyści się cenią i musimy się do tego dostosować. Pamiętajmy, że jest to ozdoba na całe życie.

Dodaj komentarz