Dom

Nosidełko dla niemowlaka – jakie wybrać dla swojego dziecka?

Nosidełko dla dziecka podbija serca rodziców na całym świecie w ekstremalnie szybkim tempie. Nic w tym dziwnego – zapewnia bowiem niemowlęciu pełne bezpieczeństwo i uczucie otulenia, a rodzicowi umożliwia zajęcie się podstawowymi obowiązkami domowymi. Jeśli chcesz kupić je również dla swojej rodziny, dokładnie przejrzyj produkty, które znajdziesz w sklepach. Część z nich nie uwzględnia potrzeb dziecka i poszczególnych etapów jego rozwoju, przez co może niekorzystnie wpłynąć na jego szybko zmieniające się ciało. Podpowiadamy, jak dokonać świadomego zakupu, by wybrane nosidełko dla noworodka było dla wszystkich wygodne i bezpieczne.

Najlepsze nosidło dla dziecka

Najlepsze nosidło dla niemowlaka to nie tylko design, który wpisuje się w gust rodziców. Przede wszystkim liczą się bezpieczeństwo dziecka i wygoda – zarówno maleństwa, jak i dorosłego. Wybierając się więc na zakupy, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Co wziąć pod uwagę, by wybrany model wspierał prawidłowy rozwój maluszka?

Przede wszystkim pamiętaj, by zwrócić uwagę, czy projekt uwzględnia zalecenia specjalistów. Nosidło dla dziecka musi zapewniać prawidłowe ułożenie nóżek. Istotna jest tzw. pozycja żabki, która chroni biodra przed zniekształceniami. Zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór modeli posiadających certyfikat Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawu Biodrowego (IHDI) – posiada go m.in. nosidło dla dziecka marki BeSafe.

Wybierając nosidełko dla dziecka zwróć także uwagę na materiały, z których zostało wykonane. To ważne, by były elastyczne i sprawnie dopasowywały się do naturalnego zakrzywienia kręgosłupa twojego niemowlaka. Upewnij się także, czy materiał pochłania wilgoć – dzięki temu nie będzie dochodziło do rozwoju drobnoustrojów. To sprawi, że zarówno dziecko, jak i noszący je rodzic, będą czuli się komfortowo i świeżo.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa bardzo ważne jest, by wybrane przez ciebie nosidełko dla niemowlaka posiadało specjalną osłonę przeciwsłoneczną z UPF50. To oczywiście przede wszystkim ochrona przed słońcem, ale także wygodne wsparcie dla małej główki. Jeśli natomiast wybierasz nosidełko dla dziecka, które w przyszłości pozwoli na noszenie go także buzią skierowaną w stronę świata, zwróć uwagę, czy wspomniana osłona może być złożona lub odpięta.

Aby noszenie dziecka było dla ciebie wygodne, pamiętaj również o funkcji regulowania pasów ramiennych oraz pasa biodrowego. To jednocześnie zapewnienie komfortu maluszkowi, który zyska więcej miejsca na główkę. Bardzo ważną kwestią jest aby nosidło było odpowiednio dopasowane do ciała rodzica – by nie występowały żadne luzy na pasach. Warto szukać nosidła dla dziecka, które wyposażone jest w obrotową klamrę pasów ramiennych, które za każdym razem dostosowują się do ciała noszącego, tak, aby w żaden sposób nie uwierały.

Jeśli chcesz kupić nosidełko do noszenia dziecka przodem do świata (to możliwe w późniejszych miesiącach życia), zwróć uwagę, czy wybrany model posiada specjalną poduszkę / wsparcie dla pupy dziecka. Dzięki niej ciężar ciała maluszka równomiernie się rozłoży. Takie rozwiązanie oferuje m.in. nosidło BeSafe, które posiada opatentowaną technologię Airgonomics. Ergonomiczna pozycja ciała zapewnia prawidłowy rozwój bioder twojego dziecka.

Dodaj komentarz