Dom

Nowoczesny zegar chrom, a może klasyczny drewniany – jak wybrać zegar ścienny?

Zegar ścienny już od długiego czasu nie służy jedynie do odmierzania czasu w naszym domu. Niezwykle atrakcyjny design wielu z nich sprawia, że są one oryginalną ozdobą wielu salonów, sypialni, czy też kuchni. Z tego powodu wybierając zegar do naszego domu, należy nie tylko wybrać model, który cieszy nasze oko, ale również taki, który będzie dopasowany do stylu aranżacji wnętrz pomieszczeń, w których chcemy go powiesić na ścianie. Jak wybrać ten drobny, ale ważny element wystroju do naszego mieszkania, czy domu?

Zegar ścienny klasyczny, czy zegar chrom? Jak wybrać model dopasowany do stylu naszych aranżacji wnętrz?

Niezależnie od tego, czy wybieramy zegar ścienny do naszej kuchni, salonu, czy sypialni, to podczas wyboru warto kierować się stylem panującym w tych pomieszczeniach. Do wielu nowoczesnych wnętrz bardzo popularnym i trafionym wyborem jest zegar chrom, który odnajdzie się w wielu współczesnych stylizacjach. Żeby dopasować ten atrakcyjny dodatek do pomieszczenia i uzyskać ładny efekt należy zwrócić uwagę zarówno na jego kolorystykę, jak i na wzornictwo, aby pozostawał w harmonii z kolorem ścian i stylem znajdujących się wokół mebli. Zegar koloru srebrnego, czy też w kolorze chromu świetnie będzie prezentował się w wielu minimalistycznych salonach i sypialniach. Wybierając model w nowoczesnym stylu, warto się upewnić, że jego wzornictwo idealnie pokreśli zamysł naszej aranżacji wnętrza.

Klasyczny design w zależności od tego, jaki jest materiał wykonania zegara, może się odnaleźć zarówno w nowoczesnym stylu, jak i we wnętrzach bardziej eleganckich i klasycznych. Modele wykonane z tworzywa sztucznego będą dobrym wyborem w przypadku minimalizmu lub w industrialnej stylistyce. Jeśli natomiast całe zegar wykonany został z drewna, to jest to doskonały wybór do wnętrz wyposażonych w meble vintage, które są obecnie niezwykle popularne lub we współczesnych aranżacjach, które wyróżnia elegancki wygląd i stonowana kolorystyka.

Co powinien mieć klasyczny zegar ścienny – na co warto zwracać uwagę podczas wyboru?

Jeśli wybieramy zegar zasilany bateriami, to warto zdecydować się na modele, które mają mechanizm kwarcowy ultra silence, dzięki czemu będzie pracował bezgłośnie, a my zawsze możemy spojrzeć na godzinę w naszym salonie. W zależności od stylu naszego domu warto również zastanowić się, czy chcemy, aby nasz zegar był naklejany, czy potrzebny jest nam uchwyt pozwalający powiesić go na ścianie.

Niezwykle istotne jest również jakich rozmiarów jest wybrany przez nas model. Pomimo tego, że chętniej wybieramy duże zegary, to jednak warto wybierać ich rozmiar dopasowany do pomieszczenia, w którym będzie on zawieszony. Olbrzymi zegar chrom w małym salonie może całkowicie przytłoczyć i wpłynąć negatywnie na naszą aranżację jego wnętrza. Z drugiej strony klasyczny zegar ścienny zawieszony w kuchni o dużym metrażu może stracić swoją funkcję zarówno dekoracyjną, jak i czasomierza.

Tak samo, jak zegar chrom tak i drewniany zegar ścienny klasyczny może być wyposażony w mechanizm kwarcowy ultra silence, dlatego wybierając odpowiedni model, warto kierować się jego wyglądem. Dobrze dobrany zegar nadaje indywidualny charakter każdemu pomieszczeniu, w którym się znajduje. Co więcej, ładny efekt z pewnością uzyskamy, kiedy wybierzemy model dopasowany kolorystycznie do całej aranżacji naszego wnętrza.

Niezależnie od tego, czy zegar jest drewniany, czy z tworzywa sztucznego lub metalu, powinien swoimi barwami być dopasowany do reszty mebli i akcesoriów w Twoim salonie, czy kuchni. Co więcej, zegar chrom może odnaleźć się w nowoczesnym stylu industrialnym, jeśli cały jest w jednym kolorze, ale wybierając model z drobnymi drewnianymi elementami w kolorze chromu, z całą pewnością dopasujemy go do skandynawskiej stylizacji. 

Dodaj komentarz