Dom

Jakie trendy wnętrzarskie dominują w 2021 roku?

W swoich domach i mieszkaniach spędzamy coraz więcej czasu. Prywatne przestrzenie stają się swego rodzaju azylami, w których panuje cisza i spokój. Jakie trendy wnętrzarskie dominują w 2021 roku? Za sprawą jakich kolorów i akcentów można wyczarować w czterech kątach przytulny klimat?

Trend numer 1: motywy roślinne i naturalne

Jeśli chodzi o wzory, które będą modne w 2021 roku, to dominują przede wszystkim akcenty kwiatowe i roślinne. W trendach będą mocne, wyraziste i żywe kolory, które niemal z fotograficzną dokładnością przedstawiają najpiękniejsze zjawiska flory. Na drugim biegunie znajdują się delikatne motywy, bazujące jedynie na lekkim obrysie liści i pąków. Bogaty wybór tekstyliów do sypialni oferuje sklep ze stylową pościelą Sleep Size.

Trend numer 2: naturalne tkaniny

W tym roku dużym powodzeniem cieszą się naturalne tkaniny, takie jak rattan, wiklina, hiacynt wodny i len. Warto wypełnić nimi sypialnię lub salon urządzony w stylu scandi boho. Dobrym pomysłem będzie też zadbanie o dekoracje w postaci jasnych obrazów i plakatów z minimalistycznymi motywami czy łapaczy snów, utrzymanych w białych lub kremowych kolorach. Całości dopełnią ceramiczne donice w kolorze terakoty z licznymi nasadzeniami. Tkane i plecione dywany z lekko etnicznymi wzorami będą dopełniać tej udanej aranżacji.

Trend numer 3: kolory ziemi

Kolory ziemi to coś, czego nie może zabraknąć w dobrze urządzonym wnętrzu. Beż, odcień piaskowy, brązowy, kolor terakoty czy oliwki – każdy z tych odcieni znajdzie miejsce we współczesnej aranżacji. Dom staje się swego rodzaju sanktuarium, w którym panuje cisza, spokój i bezpieczeństwo od zagrożeń i problemów świata zewnętrznego.

Trend numer 4: obłe kształty

Modne kolekcje mebli cechują się obłymi, miękkimi liniami, które wyczarowują we wnętrzu przytulny i ciepły klimat. Dotyczy to zarówno krzeseł, foteli, puf i kanap, jak również dekoracji w postaci luster czy oświetlenia. Zaokrąglone kształty na dobre rozgościły się w domowych wnętrzach. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia katalogowe producentów wyposażenia mieszkania, aby dostrzec na nich stylowe i eleganckie owalne lustra, okrągłe klosze i lampiony.

Trend numer 5: połączenie szarości i żółci

Z racji tego, że Pantone Institute ogłosił kolorami roku barwy Ultimate Gray (17-5104) i Illuminating (13-0647) w ciągu najbliższych 12 miesięcy na pewno nie zabraknie połączenia szarości i żółci. Razem tworzą przyjemny dla oka duet. Będą świetnie nadawać się do małej, nowocześnie urządzonej kawalerki lub w mieszkaniu na wynajem. Będą połączeniem elegancji i zastrzyku koloru.

Dodaj komentarz