Uncategorized

Jak dbać o wrażliwą skórę pod oczami?

Zmarszczki to problem, z którym walczy wiele kobiet. Szczególnie uciążliwe są zmarszczki pod oczami, które odbierają uroku i powodują, że twarz wygląda na bardziej zmęczoną. Przeczytaj dlaczego pojawiają się zmarszczki w tych okolicach i jak można im zapobiegać.

Co jest przyczyną powstawania zmarszczek pod oczami?

Zmarszczki pod oczami to jedna z szybciej pojawiających się oznak starzenia. Ma na to wpływ między innymi wiek i warunki zewnętrzne takie jak codzienna pielęgnacja czy ochrona przed słońcem. Skóra wokół oczy jest bardzo cienka i delikatna i w związku z tym, bardziej narażona na powstawanie choćby zmarszczek mimicznych. Samo uśmiechanie się ma wpływ na strukturę twarzy i jej późniejszy wygląd. Około 30 roku życia, powoli pojawiają się cienie i zmarszczki pod oczami. Skóra traci kolagen, a przez złe nawyki, ten proces nasila się. Zła dieta, niedokładne zmywanie oczu, częste przebywanie na słońcu, mogą niestety nasilać ten proces utraty kolagenu. Biorąc pod uwagę to wszystko, należy poważnie podejść do pielęgnacji skóry pod oczami. Dla niektórych kobiet zmarszczki są źródłem dużych kompleksów i czują się mniej pewnie przez takie mało estetyczne bruzdy. Tylko intensywna i staranna pielęgnacja skóry za pomocą odpowiednich kosmetyków pod oczy, przyniesie widoczne rezultaty. 

Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Najlepiej jeśli jest to specjalny i starannie wybrany krem przeciwzmarszczkowy pod oczy nowej generacji. Powinien mieć nie tylko właściwości przeciwzmarszczkowe, ale i nawilżające. W zależności od wieku, różny może być typ zmarszczek i sposób zapobiegania. Po 20 i 25 zmarszczki mogą być efektem opalania się lub odwodnienia skóry, a po 30 zaczynają pojawiać się powoli głębokie zmarszczki. Po 40 roku życia niezbędne jest również ujędrnianie skóry. Kremy o skoncentrowanym działaniu będą w tym wieku odpowiednie. Na każdym etapie skóra się zmienia i wymaga coraz większej pielęgnacji. Zaleca się też codzienne rytuały, takie jak staranny demakijaż czy ochrona przed promieniowaniem UV. Niezależnie jednak od tego ile ma się lat, krem przeciwzmarszczkowy pod oczy powinien mieć skoncentrowane działanie i zawierać najlepiej kilka cennych składników.

Jakie składniki będą ważne, jeśli chodzi o zmniejszanie zmarszczek pod oczami?

Kwas hialuronowy to jeden z ważniejszych składników takich kremów. Nawilża, napina i ujędrnia skórę pod oczami, redukuje zmarszczki i wygładza. Najlepiej jeśli jest to mikrometryczny kwas hialuronowy, czyli taki o niskiej masie cząsteczkowej. Dzięki temu, że jest tysiąc razy mniejszy od swojej tradycyjnej postaci, bardzo łatwo wnika w głąb naskórka i doskonale ją nawilża. W przeciwieństwie do zwykłych kremów, które nie działają na głębsze warstwy skóry. Jakie rezultaty można zauważyć przy stosowaniu odpowiednich kosmetyków z kwasem hialuronowym, takich jak Revitalift Filler Krem pod oczy od Loreal? Skóra jest od razu napięta, po 4 tygodniach kurze łapki stają się mniej widoczne, a dolina łez wygładzona. Efekty są szybko widoczne i są rozłożone w czasie, dlatego zarówno na początku, jak i po kilku tygodniach stosowania, można cieszyć się piękną i gładką skórą. Tylko regularne stosowanie kremów pod oczy daje efekt przeciwzmarszczkowy, bo aktywne składniki muszą mieć czas aby zadziałać. 

Dodaj komentarz