Moda

Odzież narciarska nie musi być nudna

O odzieży narciarskiej przyzwyczailiśmy się myśleć przede wszystkim w kontekście jej funkcjonalności. Oceniamy wodoszczelność, wiatroszczelność, sprawdzamy, czy kurtka albo spodnie mają klejone szwy. A co z designem?

Funkcjonalność nie wyklucza mody

Funkcjonalność w przypadku odzieży narciarskiej zawsze była, jest i będzie na pierwszym miejscu. To dość oczywiste – jeśli twoja odzież przemaka, jest ci w niej zimno lub wręcz przeciwnie, cały czas masz wrażenie przegrzania, większość przyjemności z szusowania po stoku gdzieś się ulatnia. Dlatego tak wiele mówi i pisze się dzisiaj o kluczowych z punktu widzenia narciarza parametrach, na które koniecznie powinien on zwrócić uwagę przy wyborze odzieży na stok. Nie oznacza to jednak, że funkcjonalna odzież od razu musi być nudna, w kilku oczywistych kolorach, bez żadnego szaleństwa. Coraz więcej marek takich jak choćby Sportalm udowadnia, że połączenie nowoczesnej, zapewniającej wysoki komfort technologii oraz ciekawego, inspirowanego modą z wybiegów designu jest naprawdę możliwe. 

Dlaczego warto wybierać sprawdzone marki?

Sportalm, Rossignol, X-Bionic to kultowe już dzisiaj marki, które cieszą się ogromną popularnością wśród narciarzy. Powodów jest kilka. Przede wszystkim ubrania tych marek zapewniają maksymalną ochronę na stoku i komfort jazdy. Kurtki, spodnie, koszulki tych producentów cechuje wysoka wodoszczelność, wiatroszczelność, oddychalność i trwałość. Do produkcji tych ubrań wykorzystuje się najnowszą technologię i materiały, które zaskakują swoimi właściwościami. Kolejnym powodem popularności tej odzieży jest jej wyjątkowy charakter.

Marki Sportalm czy Rossignol coraz częściej stawiają na odważne, niebanalne wzory, przyciągający uwagę design, który natychmiast sprawia, że na stoku czujesz się po prostu modnie, swobodnie i na miejscu. Marki narciarskie coraz lepiej zdają sobie sprawę, że narciarze i narciarki oczekują dzisiaj nie tylko dobrych jakościowo, funkcjonalnych ubrań, lecz także odzieży, która przyciąga wzrok, pozwala pokazać swoją osobowość, podkreślić radość białego szaleństwa, stworzyć narciarski look, który będzie po prostu wyjątkowy. Sportalm bardzo wyraźnie deklaruje zainteresowanie modą high fashion, połączenie stylu narciarskiego z modą wysoką, casualową, nieoczywistymi motywami. Ubrania te potrafią zaskakiwać, ale przecież dokładnie o to tutaj chodzi.

Dodaj komentarz