Uncategorized

Odzież streetwear na deszczowe dni – co warto mieć w szafie?

Często sesje zdjęciowe wykonuje się w pełnym słońcu albo w zamkniętych pomieszczeniach pod dachem. Deszcz nie pada na głowę, więc ubiór i fryzura zawsze wyglądają świetnie. Rzeczywistość jednak bywa zupełnie inna! Żyjemy w kraju, w którym często pada. Jak się na to przygotować? Co na siebie włożyć, gdy aura nie rozpieszcza? Zobacz najlepsze propozycje!

Co najlepsze na deszcz? Stylizacje streetwear

Zacznijmy od bluzy z kapturem. To podstawa niejednej streetwearowej stylizacji. Pewnie nieraz taka bluza uratowała nienaganny fryz i makijaż przed kroplami deszczu. Hoodie ochroni przed niewielkimi opadami, ale w konfrontacji z prawdziwą ulewą nie ma szans – zbyt szybko przemoknie.

Dlatego warto mieć w swojej szafie także odpowiednią kurtkę. Do stylizacji streetwear pasują różne fasony – ważne, żeby było odpowiednio luźne i nie ograniczały swobody ruchu. Wyjątkowo modnym rozwiązaniem będzie kurtka bomberka. Szczególnie warte uwagi są modele dwustronne. Wystarczy wywrócić ją na drugą stronę, żeby mieć strój w innym kolorze – genialne w swej prostocie! Co więcej, taka kurtka nie zajmuje dużo miejsca, więc, gdy opady wreszcie ustaną, łatwo ją zdjęć i schować do plecaka lub nosić w ręku.

Jeśli szukasz innych rozwiązań, równie dobrze możesz sięgnąć po wiatrówkę, trencz albo luźny, obszerny płaszcz. Kurtki oversize  i płaszcze mają tę zaletę że przy okazji chronią przed zmoknięciem przynajmniej część Twoich spodni.

Gdy pada deszcz, najlepiej mieć na nogach kalosze. Nie śmiej się, to wcale nie jest rada wyłącznie dla przedszkolaków! Odpowiednie buty na deszczowe dni mogą prezentować się zjawiskowo – szczególnie, jeśli mają jaskrawy kolor. W końcu chodzi o to, żeby wyróżniać się z tłumu, prawda?

Uzupełnieniem tego stroju powinna być parasolka. Tutaj także warto sięgnąć po jakiś wyrazisty kolor. Może taki, który będzie pasował do butów albo do bluzy?

Streetwear na deszczowe dni – czego unikać?

Moda streetwear nie narzuca sztywnych reguł i ograniczeń. Są jednak takie elementy garderoby, z których lepiej zrezygnować, gdy pada deszcz, ze względów praktycznych. Kiepskim pomysłem będzie zakładanie zbyt długich spodni i sukienek. Przejście przez kałuże sprawi, że szybko się zachlapią albo zabłocą. Lepiej też unikać obuwia na płaskiej, śliskiej podeszwie – przecież nie chcesz się przewrócić – szkoda zdrowia dla idealnej stylizacji.

Na pewno złym pomysłem będzie dłuższa wyprawa w tenisówkach albo trampkach. Powszechnie wiadomo, że nie są dobre buty na deszcz. Jeśli nie lubisz chodzić w kaloszach, jako alternatywę można wybrać niskie buty – np. sneakersy. Ważne, żeby miały membranę i dzięki temu nie przemakały.

Streetwear na deszczowe dni – podsumowanie!

Nagłe opady deszczu mogą pokrzyżować plany, gdy masz już gotowy strój. Dlatego lepiej przygotować się na taką ewentualność i mieć pod ręką także takie elementy stylizacji, które sprawdzą się przy tej okazji. Jeśli będziesz mieć w szafie odzież streetwear na deszczowe dni, już nic Cię nie zaskoczy! Sprawdź kolekcję na 2005.global.

Dodaj komentarz