Uncategorized

Nie tylko bawełna! Stawiaj kroki w skarpetach bambusowych!

Jeszcze do niedawna mało kto z nas wiedział, że z bambusa można tworzyć rzeczy do ubrania. Przyzwyczailiśmy się do noszenia skarpet bawełnianych, wełnianych albo (niestety) z tworzyw sztucznych. Tymczasem raz po raz w sklepach zarówno tych stacjonarnych jak też internetowych można znaleźć między innymi bambusowe skarpetki. Dlaczego warto zainteresować się tym tematem?

Jakie zalety mają skarpetki bambusowe?

Przede wszystkim największą ich zaletą jest fakt, że powstały one z naturalnych włókien. Są przewiewne. W zimie grzeją stopy, a latem nie powodują nadmiernego pocenia. Zapobiegają grzybicy, mają właściwości bakteriobójcze. Mogą być noszone przez dzieci (także te całkiem malutkie) i osoby skłonne do alergii. Są oprócz tego lekkie, delikatne i „nie gryzą”. Oprócz tego warto wiedzieć, że uprawa bambusa jest bardzo ekologiczna, gdyż nie ma potrzeby stosowania tu żadnych sztucznych nawozów.

Skarpetki te świetnie będą nadawały się dla sportowców, jak też dla osób uprawiających turystykę pieszą. Zminimalizują problemy ze stopami po długotrwałym bieganiu, skakaniu albo maszerowaniu. Mogą służyć przez okrągły rok. Przydają się także do pracy, a nawet na odwiedziny u znajomych zwłaszcza gdy macie zwyczaj ściągania butów przed wejściem do czyjegoś domu. Stopa nie będzie przepocona.

Jak dbać o skarpetki bambusowe?

Trzeba je prać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza korzystając z programów do delikatnych tkanin. Lepiej nie używać do nich płynów do płukania tkanin, a suszyć naturalnie (poprzez rozwieszenie), a nie w suszarce bębnowej.

Skarpetki bambusowe firmy Wola

Jednym z najlepszych w Polsce producentów skarpetek jest firma Wola. Dla kobiet ma ona w swojej ofercie także skarpetki bambusowe w kolorach białym, czarnym i beżowym. Do wyboru jest kilka rozmiarów 33/35, 36/38 i 39/41.

Więcej ciekawych informacji w temacie, także propozycję zakupu tego rodzaju artykułu znajdziecie na stronie https://wola.pl/pol_m_Kobieta_Skarpetki-damskie_Skarpetki-bambusowe-damskie-180.html Może ta propozycja Was zainteresuje, a może kupicie coś takiego w prezencie dla bliskiej osoby.

Dodaj komentarz