Dom

Po co stelaż do łóżka?

Stelaż to integralna część łóżka, która bardzo często jest niedoceniana. Wydajemy zazwyczaj spore kwoty pieniędzy na odpowiedni materac, zapominając jednocześnie o jego prawidłowym podparciu. A to właśnie bez stelaża nie będzie on w pełni funkcjonalny. Jaką rolę odgrywa stelaż? Dlaczego wart zwracać na niego większą uwagę?

Jaka jest rola stelaży do łóżek?

Jeszcze kilka lat temu nie przywiązywano zbyt dużej uwagi do stelaży do łóżek. Obecnie, gdy materace są produktem najnowszych technologii, wymagają one właściwej ramy, która pozwoli wykorzystać ich wszystkie funkcje. W równym stopniu, co materac, stelaże do łóżek odpowiadają za komfort snu. Termoelastyczne, lateksowe czy wysokoelastyczne materace wymagają równie elastycznego podparcia. Muszą być one wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby materace mogły z nimi współpracować. Zapewnia to prawidłowe podparcie i reagowanie na obciążenia, a w konsekwencji bardzo dobre dopasowanie się wypełnienia do krzywizn ciała osób, które na nich śpią.

Stelaże działają jak podwozie, które przy dużym nacisku zapewnia amortyzację, usztywnienie i zmiękczenie wybranych stref. Materac, który zostanie wypróbowany w sklepie, a w domu wyląduje na zwykłej drewnianej ramie, nie będzie tak wygodny, jak tego oczekują użytkownicy. Niemniej istotną kwestią jest także zapewnienie prawidłowej wentylacji materaca. Właściwa cyrkulacja powietrza minimalizuje ryzyko namnażania się grzybów oraz bakterii. Ponadto materac nie jest narażony na wilgoć, pomimo że ciało się poci podczas snu. Wysokiej jakości stelaże do łóżek, które można kupić na https://sembella.pl/produkty/stelaze/ nie tylko zapewniają wygodny sen, ale także chronią materace.

Jak wybrać odpowiedni stelaż do łóżka?

W ofertach sklepów można znaleźć stelaże z regulacją i bez regulacji. W przypadku tych pierwszych mogą się one dzielić jeszcze na regulowane ręcznie, otwierane z boku lub sterowane elektrycznie. Jak wybrać odpowiedni stelaż? Przede wszystkim należy skupić się na jego sprężystości i możliwości regulacji twardości. Jeśli ktoś lubi spędzać więcej czasu w łóżku czytając książkę lub oglądając telewizję, najlepszym wyborem będzie stelaż regulowany. Osoby mające problemy zdrowotne powinny rozważyć zakup modeli regulowanych elektrycznie. Mimo że stelaże są często ukryte i niewidoczne, to ich wybór musi być starannie przemyślany. Odpowiednio dobrany model wspomoże funkcje materaca i zapewni komfortowy sen.

Stelaże bez regulacji nie zawsze będą odpowiednie do każdego rodzaju materaca. Mogą one powodować, że straci on swoje właściwości. Oferta producentów jest tak szeroka, że jednak bez problemu można znaleźć idealny model dla siebie. Natomiast stelaże z regulacją ręczną to świetny wybór dla osób, które uwielbiają spać w niestandardowej pozycji lub zmuszeni są do tego z powodu problemów zdrowotnych. Takie modele dają możliwość podniesienia zagłówka oraz podnóżka. Stelaże regulowane elektrycznie najczęściej wykorzystywane są jako rehabilitacyjne, ponieważ dają możliwość regulacji podparcia w kilku poziomach.

Dodaj komentarz