Dom

Pościel z naturalnych materiałów – bawełna i satyna bawełniana

Łóżko to bezdyskusyjnie najważniejszy element każdej sypialni. Nie dlatego tego, że często stoi w jej centralnej części i zajmuje dużo miejsca, ale dlatego, że w łóżku spędzamy średnio 1/3 dobry. To tutaj resetujemy ciało i umysł, aby było gotowe na wyzwania dnia następnego. Ważne zatem, aby tkanina, z której wykonana została pościel była bardzo dobrej jakości.

Wybór odpowiedniej pościeli gwarantuje komfort i wygodę podczas snu, a także estetyczny wygląd naszej sypialni. 

  1. Pościel bawełniana – dlaczego wybrać naturalne materiały?
  2. Komplety pościeli z satyny bawełnianej.

Pościel bawełniana – dlaczego wybrać naturalne materiały?

Komplet pościeli odgrywa ważną rolę w naszym łóżku. Przyjemny w dotyku materiał w naszych ulubionych kolorach sprawia, że łóżko prezentuje się lepiej, a sam komfort snu jest lepszy. Dlatego sztuczne materiały nie są dobrym rozwiązaniem. Warto natomiast zaopatrzeć się w poszewki i poszwy z naturalnej bawełny.

W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli wykonanych z bawełny i satyny bawełnianej.

Dlaczego bawełna jest bardzo dobrym wyborem? Otóż pościel wykonana z bawełny jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia, nie traci kolorów, jest przyjemna w dotyku i delikatna oraz pochłania wilgoć. Dodatkowo może oddawać bądź kumulować ciepło. Jest to zależne od splotu, w jakim została wykonana. Dzięki temu taka pościel może być używana zamiennie w zależności od pory roku.

Nasz sklep – oprócz pościeli – w asortymencie posiada również prześcieradła z gumką, które zapewniają maksymalny komfort podczas snu. Oferujemy także ochraniacze na materac, które chronią jego powierzchnię przed zabrudzeniem i pozwalają zachować jego higieniczność przez długi czas.

Komplety pościeli z satyny bawełnianej

Materiałem, który obok bawełny cieszy się od jakiegoś czasu bardzo dużą popularnością jest satyna bawełniana. Zatem co wybrać? Satynę, czy bawełnę? Czym się różnią?

Tak na prawdę to satyna bawełniana i bawełna to ten sam materiał. To materiał, który łączy w sobie naturalne właściwości bawełny i elegancki wygląd satyny. Różnica wynika tylko ze sposobu przeplatania się nici, dzięki czemu satyna jest chłodnym materiałem, a bawełna ciepłym i miłym w dotyku.

Zatem co wybrać? Przede wszystkim należy skupić się na funkcjonalności.

Skoro już wiemy, że satyna jest chłodniejszym materiałem to warto wybierać ją na noce w ciągu lata, kiedy za oknem dominują wysokie temperatury, gdyż bawełna będzie nas grzać, przez co noce nie będą zaliczone do udanych. Dodatkowym plusem dla satyny jest fakt, że jest odporna na gniecenie się. 

Bawełna zaś idealnie sprawdzi się w zimne noce, gdzie zmarznięci po całym dniu chcemy wygrzać się w ciepłym i miłym w dotyku łóżku. 

Dodaj komentarz