Moda

Streetwear – co to za styl?

Streetwear jest zapożyczeniem z języka angielskiego i w tłumaczeniu na język polski to po prostu „moda uliczna”, czyli styl ubioru inspirowany przestrzenią publiczna. To również sposób na wyrażenie swoich przekonań oraz poglądów. Co to dokładnie jest streetwear i gdzie kupić ubrania w tym stylu?

Streetwear — co to za styl?

Polski streetwear swoje początki miał w latach 70. i 80. XX wieku, a jego prekursorami byli początkujący skaterzy. Obecnie prawie każdy streetwearowiec słucha hip-hopu, nosi luźne T-shirty, bluzy z kapturem i obszerne spodnie.

Streetwear, czyli moda uliczna, pozwala nosić się w taki sposób, na jaki mamy tylko ochotę. Tu nie są ważne trendy. Tu nie ma żadnych zasad. Ubrania w stylu streetwear są ponadczasowe, były modne wczoraj, są modne dzisiaj i będą modne również jutro. Streetwear jako sposób noszenia się pomaga wyrazić swoje „ja” i zaprezentować światu własne poglądy i cechy charakteru.

Ubrania streetwearowe, mimo iż nie nawiązują do aktualnych trendów, to są na czasie. Bluzy z kapturem czy T-shirty z napisem stanowią inspirację do stworzenia nietuzinkowych stylizacji, a ze względu na uniwersalność pasują do całej masy streetwearowych dodatków. Streetwearowców bardzo łatwo rozpoznać na ulicy. Ubrania, które noszą cechuje kalifornijski luz – są duże i szerokie, a przy okazji bardzo oryginalne. Napisy na ich ubraniach nierzadko budzą wiele kontrowersji.

Cechą charakterystyczną dla streetwearu są sneakersy, czyli wygodne buty sportowe o ciekawym designie, koniecznie markowe. Do tego luźna bluza z kapturem oraz spodnie joggery lub boyfriendy. Inną opcją mogą być również spodnie dresowe. I chociaż wiele osób kojarzy je raczej z wyjściem na siłownię, bieganiem czy nawet stylizacją domową, to w modzie streetwearowej można nosić je na co dzień. W połączeniu z T-shirtem, kurtką bomberką lub dżinsową kataną otrzymujemy idealny streetwear outfit na wieczorne spotkanie ze znajomymi czy wyjście na uczelnię. Dopełnienie stylizacji stanowi nerka i pasująca do niej czapka z daszkiem (klasyczna bejsbolówka, snapbacki, fullcapy). Najlepiej, aby przyciągały wzrok swoim kolorem oraz wzorami.

Ubrania w stylu streetwear — gdzie kupować?

Dobrej jakości ubrania streetwearwe od polskich producentów można kupić zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Co więcej, ubrania produkowane w Polsce trafiają również do różnych zakątków Europy, gdzie spotykają się z ogromnym zainteresowaniem.

Szeroki wybór ubrań od popularnych marek oferuje streetwear sklep – Klasyk shop. Znajdziesz tam ciekawe projekty zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, firm takich jak 360 Stopni, Diamante Wear, Prosto, Stoprocent czy Tabasko.

Dodaj komentarz