Moda

Dr Irena Eris partnerem European Film Awards

Marka Dr Irena Eris została partnerem tegorocznej edycji Europejskich Nagród Filmowych. Polska kinematografia zdobyła aż dziewięć nominacji w kluczowych kategoriach, a marka Dr Irena Eris zaangażowana jest w rozwój kultury i ambitnego kina na arenie międzynarodowej.

Europejskie Nagrody Filmowe to jedno z najważniejszych wyróżnień światowej kinematografii, ustanowione w 1988 roku przez Europejską Akademię Filmową. Są porównywane do amerykańskich Oscarów i nagradzają europejskich producentów, reżyserów i aktorów w 19 kategoriach, z Najlepszym Filmem na czele.

Polski triumf

Tegoroczna edycja Europejskich Nagród Filmowych to wielki sukces polskiej kinematografii z dziewięcioma nominacjami dla polskich produkcji i koprodukcji. Film „Strefa Interesów” w reżyserii Jonathana Glazera zdobył już Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Cannes i ma szansę na pięć statuetek podczas EFA, m.in. dla Najlepszego Filmu, Reżyserii, Scenariusza, Aktorki i Aktora.

Film Agnieszki Holland „Zielona Granica” otrzymał nominacje w trzech kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser i Najlepszy Scenarzysta. Duńsko-polsko-francuski film dokumentalny „Apolonia, Apolonia” ma szansę na statuetkę w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny.

Mecenas kultury

Partnerstwo z Europejskimi Nagrodami Filmowymi to kolejny dowód zaangażowania marki Dr Irena Eris w rozwój polskiej i międzynarodowej kinematografii. Wcześniej marka wspierała Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty. Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris, podkreśla, że marka chce przyczyniać się do promowania wartości takich jak najwyższa jakość, kreatywność i piękno poprzez zaangażowanie w kulturę filmową.

Strefa Piękna

Jako partner EFA, marka Dr Irena Eris zaprosi gości i nominowanych do Strefy Piękna, gdzie wizażystki zadbać o olśniewający wizerunek twórców filmowych podczas gali wręczenia statuetek.

Wsparcie dla talentów

Marka Dr Irena Eris wspiera także wybitne polskie produkcje i koprodukcje, takie jak film Agnieszki Smoczyńskiej „The Silent Twins” i „The Zone of Interest”. Była także zaangażowana w film „Kobieta z…” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta oraz „Iluzja” Marty Minorowicz.

Joanna Łodygowska podkreśla, że sukcesy polskiej kinematografii na arenie międzynarodowej są niezwykle ważne dla całego kraju. Spośród polskich twórców w poprzednich latach Europejskie Nagrody Filmowe zdobyli m.in. Dorota Kobiela i Hugh Welchman za „Twój Vincent”, Anna Zamecka za „Komunia”, a także Paweł Pawlikowski za „Idę” i „Zimną wojnę”. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 9 grudnia 2023 podczas uroczystej gali finałowej w Berlinie.

Dodaj komentarz