Moda

Vogue Polska – niezmiernie popularne czasopismo

Uwielbiasz modę, kosmetyki i stylizacje? Na pewno wiele ciekawych inspiracji znajdziemy w Vogue Polska. Jest to dla wszystkich kobiet świetna propozycja obok której nie możemy przejść obojętnie.

Najważniejsze informacje

Vogue Polska jest amerykańskim magazynem o modzie oraz o stylu życia, które skierowane jest bezpośrednio do kobiet. W periodyku ukazują się również artykuły, które dotyczą sztuki, życia gwiazd czy też polityki. Vogue uważany jest za kobiece najważniejsze pismo w świecie mody. Vogue Polska ukazuje się od 2018 roku od miesiąca lutego.

Różne edycje na świecie

Wiemy już doskonale, że Vogue Polska jest naszą krajową wersją. Oczywiście pierwszy był Vogue Amerykański. Musimy jednak zdawać sobie także sprawę, że mamy dostępne różne edycje na świecie. Vogue jest wydawany dokładnie w dwudziestu czterech krajach. Jakie to kraje? Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Grecja, Wielka Brytania, Tajlandia, Ukraina, Turcja, Tajwan, Stany Zjednoczone, Rosja, Portugalia, Polska, Niemcy, Meksyk z krajami Ameryki Łacińskiej, Korea Południowa, Japonia, Indie, Holandia, Hongkong, Hiszpania, Francja, Słowacja, Czechy, Chiny, Brazylia oraz Austria.

Warto zapoznać się z licznymi ciekawostkami. Ciekawostką jest chociażby grecka edycja Vogue’a. Wydawana ona była od marca roku 2000 pod nazwą Vogue Hellas. Ekonomiczny kryzys jednak sprawił, że wielu Greków sobie nie mogło pozwolić na luksusowe dobra, dlatego też ostatni numer Vogue Hellas się ukazał w 2012 roku w listopadzie. Z kolei w marcu ubiegłego roku magazyn został przywrócony na rynek, ale pod inną nazwą. Aktualna nazwa magazynu to Vogue Greece. Na pierwszej okładce historycznej pojawiła się bardzo słynna młoda modelka – Bella Hadid. Z kolei we wrześniu 1994 roku mieliśmy do czynienia z pierwszym numerem – Vogue Singapore. Magazyn sobie liczył zaledwie 29 wydań, kiedy to w styczniu 1997 roku podjęto decyzję o wycofaniu się z tego właśnie kredytu.

Jak widzimy pomimo renomy tego magazynu są przypadki, w których niestety pojawia się widmo porażki i zakończenia jego wydawania. Wszystko jest zależne od kraju. Jest to pismo cieszące się ogromną renomą, ale wszystko jest zależne od samego kraju. Tak jak w przypadku Greków. Wystarczy, że nadszedł kryzys gospodarczy i już pojawił się kłopot. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie kompletnie przewidzieć. Musimy mieć tego świadomość. Zauważmy, że jednak w większości krajów udaje się utrzymać pismo na rynku i cieszy się po dziś ogromną popularnością. Masa kobiet nie wyobraża sobie życia bez tego magazynu i to na całym świecie.

Dodaj komentarz