Uncategorized

Wybieramy świece zapachowe do domu – jakie warto kupić, a na jakie lepiej uważać?

Świece zapachowe cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić – to nie tylko źródło nastrojowego światła, ale także nośnik przyjemnych aromatów. Rozpalona świeca powoli uwalnia zapach, wypełniając każdy zakamarek w domu. Warto jednak pamiętać, że świeca świecy nierówna. Dostępne na rynku produkty różnią się pod wieloma względami i wbrew pozorom nie każdy jest godny Twojej uwagi. Jaką świecę zapachową warto więc kupić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Świece naturalne – dlaczego to dobry wybór?

Na rynku coraz większą popularnością cieszą się świece naturalne. To doskonała alternatywa dla powszechnie sprzedawanych świec parafinowych. Mało kto zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że podczas spalania parafina emituje szereg szkodliwych dla zdrowia substancji, w tym np. rakotwórczy benzen.

Ciekawym rozwiązaniem są zwłaszcza świece z wosku kokosowo-morelowego. Otrzymywany jest on z naturalnych surowców, dzięki czemu palące się świece nie emitują substancji toksycznych. Do wosku dodawane są specjalne zapachowe olejki, które nadają przyjemny aromat. Wosk kokosowo-morelowy jest doskonałym nośnikiem dla olejków, co sprawia, że wykonane z niego świece mogą oferować naprawdę intensywne i trwałe zapachy. Świece zapachowe z tego rodzaju wosku oferuje np. e-sklep lillysstories.pl. Produkty tej marki powstają wyłącznie ze składników przyjaznych dla środowiska. Nie zawierają szkodliwych barwników ani związków toksycznych.

Naturalne świece zapachowe z wosku kokosowo-morelowego to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie ekologiczny i zdrowy styl życia. Są to produkty bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ wosk ten nie powoduje alergii. Są także odpowiednie dla wegan. Ich świeże zapachy pozbawione sztucznych dodatków stworzą w domu atmosferę natury, relaksu i spokoju.

Świece zapachowe w szklanych słoikach – designerski dodatek do Twojego wnętrza

Naturalne świece zapachowe można spotkać na rynku w efektownych szklanych słoikach zamykanych na drewniane wieko. Takie świece mogą stanowić designerski i jednocześnie praktyczny dodatek do każdego wnętrza. Idealnie sprawdzą się także jako gustowny prezent na każdą okazję.

Drewniane wieczko sprawia, że świeca zyskuje naturalny akcent i stylowy charakter. Ponadto zabezpiecza zapach przed zwietrzeniem i wosk przed zanieczyszczeniem. Szklany słoiczek zapewnia natomiast bezpieczeństwo podczas korzystania ze świecy.

Świece zapachowe w słoiczku to produkt eco-friendly. Gdy skończy się wosk, słoik z drewnianym wieczkiem może zyskać drugie życie. Wystarczy oczyścić go z resztek świecy, a otrzymasz stylowy pojemnik do przechowywania drobiazgów.

Podsumowując, świece zapachowe to must have w każdym domu. Warto jednak pamiętać o tym, że zakup pierwszego lepszego produktu z marketu nie jest dobrym pomysłem. Najlepszym wyborem są bez wątpienia świece wykonane z materiałów naturalnych. Wybierz zatem zapach, który wyczaruje w Twoim domu wyjątkowy nastrój i przenieś się w świat aromaterapii!

Dodaj komentarz