Moda

Bransoletka z łańcucha: biżuteria, która daje wiele możliwości stylizacji

Biżuteria męska jest obecnie w modzie. Projektanci chętnie zestawiają ją ze sportowymi, casualowymi, a nawet bardzo eleganckimi stylizacjami. Gadżetem uniwersalnym, który pasuje praktycznie do wszystkiego są bransoletki męskie z łańcucha. Dodatki te występują w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu każdy mężczyzna ma szansę wybrać model najbardziej odpowiadający jego potrzebom. Od bransoletek z łańcucha można zacząć swoją przygodę z biżuterią męską.

Jakie bransolety są najmodniejsze w tym sezonie?

Producenci bransolet męskich oferują mężczyznom dodatki do stylizacji w rozmaitych kolorach i kształtach, z dodatkowymi ozdobami lub bez. Modne są zarówno bransolety w kolorze srebra, złota, jak i czarnego metalu. Dużym powodzeniem cieszą się bransolety proste, klasyczne, a także modele z ozdobami (często są to beadsy, spotkamy też bransolety łączące w sobie łańcuch skórę naturalną, rzemień, koraliki i inne ciekawe dodatki). Projektanci sięgają zarówno po łańcuchy cienkie, stonowane, nie rzucające się w oczy, jak i bardzo masywne. Wszystkie są modne a ich wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań.

Do czego pasują poszczególne bransolety?

[obraz_1] Wielką zaletą bransolet z łańcucha jest fakt, że komponują się one znakomicie z rozmaitymi stylizacjami. Bransolety proste, minimalistyczne, wykonane ze złotej stali nierdzewnej możemy zestawiać z codziennymi stylizacjami. Jednocześnie wydają się one bardzo eleganckim dodatkiem do garnituru. W zależności od wielkości naszych dłoni możemy wybrać łańcuch cieńszy lub grubszy. Do codziennych lub nawet sportowych outfitów idealnie pasują bransolety ze stali szlachetnej zdobione beadsami (dodatki tego typu są do kupienia między innymi w tym sklepie internetowym). Cienkie bransoletki z łańcucha pozwalają nam na zdejmowanie lub dodawanie nowych ozdób. Jest to dobre rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie lubią monotonii i chcą codziennie cieszyć się inną biżuterią.

Jak nosić bransoletki męskie?

Nie ma jednego sprawdzonego przepisu na noszenie bransolet męskich. Część projektantów zaleca jednak, żeby rozkładać biżuterię na obie ręce. Jeżeli na prawej ręce nosimy zegarek, pierścienie i obrączki, dla równowagi można założyć bransoletkę na lewy nadgarstek (jednocześnie pamiętajmy, że najważniejsze jest, żeby zestawienie ozdób podobało się przede wszystkim nam). Kolejną zasadą, do której można (ale nie trzeba) się zastosować jest dobieranie kolorystyki biżuterii do odcienia naszej skóry. Przykładowo jeżeli nasza skóra jest raczej ciepła, dobrze będą na niej wyglądały bransolety w złotym kolorze. Srebro natomiast znakomicie współgra z chłodną karnacją. Możemy też zdecydować się na rozwiązanie kompromisowe w postaci bransolety z czarnego metalu lub też połączenie w jednej stylizacji dodatków złotych i srebrnych. Gdy zastanawiamy się jak nosić bransolety męskie, pamiętajmy o bardzo ważnej kwestii, czyli rozmiarze. Bransoleta z metalu się nie rozciągnie, dlatego jej rozmiar powinien być idealnie dobrany. O ile biżuterię zbyt długą można skrócić, nie jest to możliwe jeżeli omyłkowo wybierzemy model zbyt krótki.

Warto jest zwrócić uwagę, czy wielkość bransolet jest proporcjonalna do naszych dłoni. Jeżeli mamy drobne dłonie i nadgarstki, zbyt masywne bransolety z łańcucha mogą być dla nas przytłaczające. Sprawa wygląda podobnie w przypadku mężczyzn o bardzo masywnych dłoniach, którzy wybrali bransolety z cienkiego łańcucha (taka biżuteria będzie mało widoczna, dodatkowo może podkreślać to co chcielibyśmy ukryć).

Bransoleta z łańcucha znakomitym pomysłem na prezent

W obecnym sezonie bransolety z łańcucha są często kupowane na prezent. Popularnością cieszą się szczególnie modele ze stali nierdzewnej, które są niezwykle efektowne, a jednocześnie w pełni bezpieczne dla alergików. Bransoletki wydają się znakomitym upominkiem dla mężczyzn w każdym wieku. Doskonale prezentują się na nadgarstkach mężczyzn dojrzałych, gustują w nich również Panowie bardzo młodzi. Bransoletka z łańcucha ucieszy minimalistę, jak i mężczyznę, który lubi nosić większe ilości biżuterii (z powodzeniem można ją łączyć z innymi ozdobami).

Dodaj komentarz