Lifestyle,  Uroda

Co to są repliki perfum? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup oryginalnych i markowych perfum, które zazwyczaj kosztują kilkaset złotych. Z tego względu dużą popularnością cieszą się perfumetki czy repliki perfum. Dzięki nim możemy poczuć trwały i wyjątkowy zapach inspirowany markowymi kosmetykami zapachowymi. Co to są właśnie repliki perfum i czy warto się na nie zdecydować? Więcej o nich znajdziesz w poniższym artykule!

Czym są repliki perfum?

Repliki perfum są niczym innym jak zamiennikiem perfum, jednak nie należy ich mylić z podróbkami. Czym się różnią te pojęcia od siebie? Podróbki perfum często wprowadzają w błąd potencjalnego konsumenta, ponieważ myśli, że kupuje oryginalny i markowy kosmetyk. W przekonaniu zazwyczaj, że za bardzo okazyjną lub promocyjną cenę. Natomiast repliki to produkty, które nie są oryginalnym zapachem, a jedynie bardzo zbliżonym do niego formą i zapachem. Repliki perfum są zatem bardzo trwałym, podobnym zapachem i składem. Dzięki nim każdy klient, niezależnie od posiadanego budżetu, może pozwolić sobie na zakup ulubionego zapachu. Niekiedy klienci kupują repliki, aby najpierw poznać zapach markowych perfum, by później zdecydować się ostatecznie na zakup oryginalnego kosmetyku.

Jak wybrać dla siebie zapach idealny?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj perfum wybieramy, warto zwrócić uwagę na jego skład i nuty zapachowe, ponieważ nie każdy zapach pasuje do naszej skóry czy stylu. Perfumy powinny być wybierane odpowiednio do rodzaju cery, ponieważ nieodpowiedni skład czy zbyt mocny zapach może spowodować podrażnienia. Ponadto, gdy zależy nam na bardziej odczuwalnym zapachu, nie możemy na skórę stosować zapachowych balsamów czy innych perfum. Dzięki temu perfumy utrzymają się na skórze znacznie dłużej. Aplikujmy również perfumy na szyi, nadgarstku i zgięciu łokcia, czyli w miejscach, gdzie najbardziej wyczuwalny jest puls – zapach będzie trwalszy.

W perfumach męskich i damskich znajdziemy często nuty orientalne, cytrusowe, piżmowe, a nawet kwiatowe. Można spotkać także połączenia owocowo-kwiatowe, czy orientalno-ziołowe. Dlatego tak wiele produktów ma uniwersalny zapach dla wszystkich.

Gdzie kupić repliki perfum?

Oczywiście repliki perfum najlepiej kupić w internetowych perfumeriach, gdzie dostępne są zarówno markowe produkty, jak i perfumetki. Dzięki temu mamy gwarancję, że zapachy nie różnią się od siebie jakoś znacząco, a my możemy bez problemu zdecydować się na zakup repliki perfum w odpowiedniej dla nas nucie zapachowej. Dlatego różnorodne produkty  dobrze kupować w internetowych perfumeriach, wówczas wiemy, że są one inspirowane tymi oryginalnymi. Warto wiedzieć, że takie repliki nie są również sprzedawane w takich samych opakowaniach, co markowe produkty. Zazwyczaj są to niewielkie flakoniki, które można dyskretnie schować w torebce lub plecaku. Wybierajmy jednak kosmetyki w wersji lanej, ponieważ wyróżniają się trwałością i intensywnym zapachem, który może długo utrzymywać się na skórze.

Źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz