Uroda

Krem z kwasem hialuronowym – ratunek dla cery odwodnionej

Krem z kwasem hialuronowym sprawdzi się zawsze w naturalnej pielęgnacji skóry odwodnionej i pozbawionej blasku. Wyjaśniamy, dlaczego warto wprowadzić go do codziennej pielęgnacji i jak stwierdzić, czy cerze brakuje odpowiedniego nawilżenia.

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze i odpowiada za wiązanie wody, a co za ty idzie – za jej nawilżanie i jędrność. Niestety wraz z upływem czasu jego ilość w skórze maleje, powodując osłabienie struktur tkanki, a w efekcie utratę napięcia, zwiotczenie i pojawienie się zmarszczek. Rutynowo uzupełniany w kremie czy serum jest bardzo dobrze absorbowany, a podawany systematycznie, szybko poprawia stan cery.

Kwas hialuronowy w pielęgnacji cery odwodnionej

Spadek poziomu wody w naskórku może z czasem zakłócać prawidłowe funkcje skóry, przez co nie będzie mogła spełniać swojej podstawowej roli bariery ochronnej. Wiąże się z tym nie tylko zanik sprężystości, a co za tym idzie przyspieszenie procesu powstawania zmarszczek i bruzd, ale również podatność cery na podrażnienia. Niestety odwodnienie może dotyczyć każdego rodzaju cery – zarówno suchej, mieszanej, jak i tłustej. Dzieje się tak dlatego, że skóra nie wytwarza samoistnie wody i nie wie, jak ją zatrzymać.

Właściwa pielęgnacja jest więc niezbędna, by wspierać utrzymanie równowagi i w przypadku odwodnionej skóry, nieocenionym jej sprzymierzeńcem będzie krem z kwasem hialuronowym, który nie tylko zatrzyma w niej wodę, ale także przywróci jej sprężystość i blask. Znajdź najlepszy dla siebie produkt w sklepie https://beautikon.com/collections/kremy-z-kwasem-hialuronowym i przywróć skórze komfort, na który zasługuje.

Jak działa krem z kwasem hialuronowym?

  • Długotrwale i intensywnie nawilża skórę oraz odżywiania ją od wewnątrz.
  • Odbudowuje uszkodzony naskórek – aktywuje wzrost komórek skóry i wspomaga produkcję kolagenu oraz elastyny, to zwiększa napięcie skóry, jej elastyczność i jędrność.
  • Wygładza i wyrównuje niedoskonałości, spłyca zmarszczki.
  • Łagodzi stany zapalne i wspomaga skórę w walce z trądzikiem.
  • Nadaje cerze modny efekt „glass skin” – dobrze nawodnionej, wilgotnej skóry.
  • Zwiększa absorpcję składników aktywnych zawartych dodatkowo w kremie.

Cera odwodniona czy sucha? O tym warto pamiętać

Cera odwodniona często jest mylona z suchą. Tymczasem każda z nich wymaga innej pielęgnacji – pierwsza potrzebuje tylko odpowiedniego nawilżenia, drugą natomiast – dodatkowo należy wspierać właściwą regeneracją. W obydwu przypadkach brak odpowiedniego nawilżenia sprawi, że skóra stanie się mniej szczelna, a przez to nadwrażliwa i pozbawiona elastyczności. To właśnie odwodniona cera często bywa matowa, szara i zmęczona z tendencją do przedwczesnego pojawiania się zmarszczek. Towarzyszy jej uczucie ściągnięcia i pieczenia oraz sporadycznie może się łuszczyć.

Dodaj komentarz