Uroda

Na czym polega manualna terapia twarzy?

Manualna terapia twarzy to wysoce skuteczna i w pełni naturalna metoda liftingu twarzy. Na czym dokładnie polega i do kogo jest skierowana?

Czym jest manualna terapia twarzy?

Manualna terapia twarzy, czy inaczej facemodeling, to wielopłaszczyznowa, holistyczna metoda modelowania twarzy pozwalająca na uzyskanie efektu liftingu bez użycia skalpela czy innych inwazyjnych metod.

Głównym celem facemodelingu jest widoczne odmłodzenie twarzy oraz przywrócenie jej prawidłowego owalu. Z biegiem czasu w miarę postępującego, naturalnego procesu starzenia nasza skóra traci jędrność, wiotczeje, staje się sucha, cienka i matowa. Manualny rytuał umożliwia przywrócenie skórze i mięśniom twarzy równowagę i harmonię.

Na czym polega facemodeling?

Facemodeling to innowacyjny program masażu. W swoich założeniach opiera się na pracy na najgłębszych obszarach twarzy i ciała oraz głębokich strukturach tkanek i mięśni, co pozwala na całkowicie indywidualne podejście do pacjenta i redukcję indywidualnych deformacji okolic twarzy, szyi i dekoltu, wywołujących blokady mięśniowe oraz nieprawidłowe krążenie krwi i limfy. Masaż poprzez odpowiedni dotyk pozwala na przywrócenie mięśniom i tkankom prawidłowej fizjologii i odżywienia.

Manualna terapia twarzy – techniki masażu

Wysoką skuteczność manualnej terapii twarzy zapewnia unikatowe połączenie różnorodnych technik masażu, do których należą:

  • mioplastyka – czyli masaż tkanek głębokich, pozwala na usunięcie blokad i napięcia w poszczególnych strukturach mięśni i powięzi;
  • akupresura – to rodzaj masażu, który poprzez uciskanie i stymulację odpowiednich, aktywnych biologicznie punktów na ciele usprawnia proces krążenia energii, przywracając równowagę i harmonię organizmu;
  • kinesio-taping estetyczny – to metoda masażu polegająca na przyklejaniu do twarzy specjalnych taśm, które pozwalają na podtrzymanie i dodatkowe pognębienie efektu działania również po wyjściu z gabinetu kosmetycznego. Jej celem jest widoczne wygładzenie zmarszczek, obniżenie napięcia powierzchniowego skóry oraz redukcja obrzęków;
  • interplastyka (masaż „transbukalny”) – to technika terapii wewnętrznych tkanek, polega na masowaniu poszczególnych struktur wewnątrz jamy ustnej. Zabieg ten często nazywany jest także rehabilitacją kosmetyczną. Dzięki obustronnemu dostępowi do tkanek masaż jest bardziej intensywny, a co za tym idzie – skuteczny.

To połączenie unikatowych technik masażu sprawia, że widoczne rezultaty pojawiają się już po pierwszej sesji zabiegowej. Facemodeling zakłada również samodzielną kontynuację rytuałów zabiegowych poprzez automasaż, który klientki mogą wykonywać w domu. Samodzielne masaże, a także regularne wizyty w gabinecie pozwalają na osiągnięcie spektakularnego i długotrwałego efektu odmłodzenia skóry.

Dla kogo polecany jest zabieg facemodelingu?

Facemodeling polecany jest w szczególności osobom, które borykają się z dużym napięciem mięśniowym w okolicach twarzy i karku, a także blokadami w układzie kostno-mięśniowym, głębokimi zmarszczkami, bruzdami i bliznami, a także opadającym owalem twarzy. Manualna terapia twarzy kierowana jest także do osób zmagających się z bruksizmem.

Dodaj komentarz