Lifestyle

4 bardzo ważne powody, dla których warto uczyć się języków obcych

Umiejętność bardzo dobrego posługiwania się językiem obcym we współczesnym świecie jest bardzo ceniona. Dzięki niej można znaleźć lepiej płatną pracę czy poznać dobrze osoby z innej części świata. Samo opanowanie języka obcego to przede wszystkim trudne i wymagające zadanie. Dlaczego warto to zrobić? Już teraz poznaj cztery bardzo ważne ku temu powody!

Studiuj lub mieszkaj za granicą

Czy masz ostatnio silną potrzebę dokonania większej zmiany w swoim życiu? Nic prostszego. Jeżeli poznasz bardzo dobrze wybrany przez siebie język obcy, możesz wybrać się do innego kraju na wyczekiwaną podróż czy nawet zamieszkać tam na stałe. Obecnie masz wiele możliwości, z których być może skorzystasz w dowolnej chwili. Ta decyzja zależy wyłącznie od Ciebie. Równie ciekawym doświadczeniem jak wakacje za granicą może być wymiana studencka, podczas której spędzisz więcej czasu w Hiszpanii, Niemczech lub innym kraju. 

Zdobądź pracę swoich marzeń

Marzysz o stabilnym zatrudnieniu w zagranicznej firmie? A może Twój zawód wymaga nauczenia się języka obcego? Nic prostszego. Wystarczy, że zaczniesz poznawać dany język, a za jakiś czas rynek pracy w wybranym przez Ciebie obszarze będzie stał przed Tobą otworem. Najbardziej pożądanym językiem obcym wśród pracodawców niezmiennie od wielu lat jest angielski. Jednak już przez ten czas na rynku pracy pojawiło się wielu wysoko wykwalifikowanych anglistów, którzy posiadają również obszerną wiedzę dotyczącą historii czy kultury Wielkiej Brytanii. Dlatego, jeżeli masz taką możliwość, wybierz bardziej niszowy język obcy do nauki.

Miej dobrych przyjaciół na całym świecie

Załóżmy, że jesteś na wakacjach w Hiszpanii i poznajesz tam bardzo ciekawego mieszkańca tego kraju. Niestety nie zna on prawie języka angielskiego. W jaki sposób będziecie utrzymywać kontakt? Mimo wzajemnej sympatii bez znajomości tego samego języka, są nikłe szanse na przetrwanie takiej relacji. Pozostają zatem dwa wyjścia, w których jedno z nich polega na nauce języka ojczystego drugiej osoby. Doskonałe podręczniki do nauki języka polskiego oferuje Eduksiegarnia. Sprawdź je już teraz i podaruj na prezent osobie, która chce się go nauczyć. Podsumowując, język obcy otwiera Ci możliwość nawiązania szeregu nowych i ciekawych znajomości, które z pewnością będziesz miał długo w pamięci.

Łatwo korzystaj z dorobku kulturalnego innych państw

Nagrodą za pracochłonną naukę danego języka obcego jest bezpośredni dostęp do dorobku kulturalnego innego państwa. Powieści, publikacje naukowe czy różne materiały edukacyjne kraju, w którym używa się tego języka, przestaną być dla Ciebie zagadką. Od tej pory będziesz mógł mieć pełny dostęp do dzieł Fiodora Dostojewskiego czy Friedricha Schillera w oryginale. Czytając te lub inne klasyki literatury w językach ojczystych tych autorów, prawdopodobnie poznasz je na nowo. 

A może podobają Ci się mangi i od dawna chciałbyś je kolekcjonować, ale ich dobrze nie rozumiesz? Dzięki systematycznej nauce japońskiego poznasz prawdziwą wartość kultury i rozrywki wywodzącej się z tamtego państwa. Podobnie jest z filmami czy muzyką. Znajomość języka, którym posługuje dana społeczność pozwoli Ci lepiej zrozumieć nie tylko jej dzieła czy artystów, ale także ją samą. 

Jesteśmy przekonani, że już wiesz, którego języka obcego chciałbyś nauczyć się najbardziej. Pamiętaj, jak wiele korzyści przyniesie Ci ta systematyczna praca. Mamy nadzieję, że nie zajmie Ci to zbyt wiele czasu i już wkrótce będziesz mógł pochwalić się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego czy włoskiego.

Dodaj komentarz