Moda

Delikatne tatuaże dla kobiet

Delikatne tatuaże damskie to pomysł na subtelną i minimalistyczną ozdobę dla kobiet. Aktualnie szczególnie modne są tzw. tiny tatoos, czyli tatuaże, które ozdabiają niewidoczny na pierwszy rzut oka zakątek kobiecego ciała. Taki tatuaż damski jest widoczny tylko dla wybranych, a jego znaczenie bywa ważne dla tych, którzy mogą go zobaczyć. Zobacz najciekawsze pomysły na delikatne tatuaże damskie.

Tatuaże dla kobiet

Damski tatuaż to sposób na stworzenie własnego „ja”. Kobiety z tatuażem uważa się za bardziej wyluzowane oraz bardziej skłonne do podejmowania ryzyka. Tatuaże dla kobiet nawiązują do światopoglądu, mogą być również związane osobistymi przeżyciami, np. tatuaż z imieniem dziecka lub partnera. Delikatne tatuaże damskie to również element estetyczny, dodatkowa ozdoba.

Wiele kobiet waha się, czy zrobić sobie tatuaż. Boją się, że za kilka lat ich skóra rozciągnie się, zwiotczeje, a barwniki zmienią kolor, i tym samym tatuaż starci swój urok. Niestety usuwanie tatuażu jest bardzo bolesne i kosztowne, dlatego warto dobrze przemyśleć decyzję o takim sposobie ozdobienia ciała.

Delikatne tatuaże damskie – tiny tattos

Tiny tattos to tatuaże dla kobiet w wersji minimalistycznej. Są łatwe do ukrycia, nie rzucają się w oczy i są wyjątkowo piękne. Minimalizm jest w modzie, podobnie jak subtelność i piękne wzory. Taki tatuaż damski przekona nawet najbardziej zagorzałych przeciwników tatuowania ciała. Delikatne tatuaże damskie są romantyczne i nie kojarzą się z wulgarnością. Szczególnym powodzeniem cieszą się ostatnio tatuaże wykonane jedną kreską, niektóre wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Zobacz najciekawsze pomysły na tatuaż damski.

Najpopularniejsze tatuaże dla kobiet — symbolika

Tatuaż dla kobiet — ważka

To symbol połączenia z naturą, a także rozwój duchowy oraz transformacja. Ważka oznacza również uważność i obecność – życie w danej chwili.

Tatuaż dla kobiet — ptasie pióro

Ptasie pióro może mieć różne znaczenie, wszystko zależy od kontekstu, w jakim występuje. Pojedyncze pióro nieokreślonego gatunku ptaka symbolizuje ulotność, duchowość, a także gotowość do startu i lotu w nieznane. Pióro to także symbol delikatności. Orle pióro oznacza świętość (w kulturze Indian), a pawie pióro – bogactwo i dostojność. Tatuaż damski z piórem, z którego ulatują ptaki, interpretuje się jako ulotność życia (ptaki symbolizują osoby, których nie ma wśród nas), a także duchowość i uczuciowość.

Tatuaż dla kobiet — skrzydła anioła

Skrzydła anioła mogą mieć wiele znaczeń. Najczęściej symbolizują niewinność lub jej utratę. To także symbol anioła opiekuńczego, strzegącego przed złem.

Tatuaż damski — łapacz snów

Łapacz snów to jeden z najpopularniejszych tatuaży zdobiących ciało zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Według Indian z plemienia Chippewa łapacz snów filtrował złe moce, przynosił dobre sny i gwarantował szczęście w życiu.

Tatuaż damski słońce i księżyc

Słońce i księżyc to przeciwieństwa. Tatuaż taki symbolizuje dwie przeciwstawne sobie natury w jednym ciele. W wielu kulturach słońce obrazuje pierwiastek męski oraz odrodzenie, a księżyc — pierwiastek kobiecy, płodność, naturę.

Tatuaż damski — gwiazdy

Gwiazda to symbol sukcesu i doskonałości. Interpretacja tatuażu zależy jednak od tego, jaki typ gwiazdy wybierzemy. Spadająca gwiazda oznacza silne przeżycia, z kolei wstęga złożona z malutkich gwiazdek to symbol osiąganych sukcesów – dodajemy po jednej, gdy osiągniemy jakiś cel.

Tatuaż damski — serce

Tatuaż z sercem to bardzo osobisty motyw. Symbolizować może miłość do kogoś (zwykle serce występuje wtedy w połączeniu z inicjałami lub imieniem) lub miłość w szerszej perspektywie — do świata i ludzkości.

Tatuaż damski — koliber

Koliber symbolizuje bliskość z naturą. Bywa też symbolem miłości i wierności, ale także ulotności życia.

Tatuaż damski — korona

Korona to symbol władzy królewskiej, a także dążenie do osobistego rozwoju. Typowo królewska korona oznacza tryumf, chwałę oraz zwycięstwo.

Tatuaż damski — konik morski

Konik morski w symbolice tatuaży oznacza kreatywność i wyobraźnie. Z uwagi na to, że jest to gatunek zagrożony, może również utożsamiać przywiązanie i ochronę natury.

Dodaj komentarz