Dieta Hashimoto – jak jeść, żeby poczuć się lepiej?
Dieta Hashimoto – jak jeść, żeby poczuć się lepiej?
Na chorobę Hashimoto cierpi bardzo wiele osób w dzisiejszym społeczeństwie. I choć z reguły są to kobiety, również mężczyźni mogą się z nią zmagać. Aby złagodzić objawy i dalej prowadzić komfortowe życie, musimy nie tylko regularnie przyjmować leki, ale też przejść na specjalistyczną dietę. Czym się ona charakteryzuje? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi okazują się być nad wyraz proste…
- Choroba Hashimoto – podstawowe informacje.
- Dieta przy chorobie Hashimoto.
- Jak jeść dobrze z chorobą Hashimoto?
Niejednokrotnie się zdarza, że do rozpoczęcia diety zmusza nas choroba, czego przykładem jest niedoczynność tarczycy. Każdy lekarz przyzna, że dieta w chorobie Hashimoto znacząco wpłynie na poprawę samopoczucia, a nawet obniżenia dawki przyjmowanych leków. Pamiętajmy jednak, że wymaga to od nas odpowiedniego, sumiennego podejścia, żeby odnieść zamierzony efekt.
Choroba Hashimoto – podstawowe informacje
Hashimoto to choroba o podłożu autoimmunologicznym. Nasz własny układ odpornościowy bezpośrednio wpływa/atakuje tarczycę, uszkadzając ją i doprowadzając do niedoczynności. Osoby, które dotknęła ta choroba, wykazują objawy np. w postaci senności, częstego zmęczenia, bóli mięśni i stawów, a także stanów depresyjnych. Szybko postawiona diagnoza, rozpoczęte leczenie oraz jakościowa dieta hashimoto (co ciekawe, zbliżona do diety bezglutenowej) pozwolą nam powrócić do normalności i dalej cieszyć się życiem.
Dieta przy chorobie Hashimoto
Niezależnie jaka jest nasza motywacja, pamiętajmy, że w każdym przypadku najważniejsze jest, żeby była to zbilansowana dieta. Musi ona dostarczać do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze jak białko, zdrowe tłuszcze, witaminy i minerały. Stosujmy między innymi pełnoziarniste produkty zbożowe, nasiona roślin strączkowych, ryż, kaszę, orzechy czy szpinak. Jeśli dieta Hashimoto sprawia nam problemy, warto wybrać jakościowy catering, posiadający wiedzę i doświadczenie, co powinniśmy spożywać. Praktyka pokazuje, że właśnie taka jest firma Andrzejewski Przyjaciele.
Jak jeść dobrze z chorobą Hashimoto?
Najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy jest Hashimoto. Jak zostało wspomniane, sposobem na zwalczenie choroby jest właściwa dieta. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na monotonne i niesmaczne jedzenie – bynajmniej! Produkty pozostające w naszym zasięgu pozwalają na skomponowanie atrakcyjnych dań, które zachwycą swoim smakiem. Warto przy tym ograniczyć produkty mleczne, gdyż tłuszcz w nich zawarty może hamować syntezę hormonów tarczycy.