Uncategorized

Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

Latem przed wyjściem z domu obowiązkowo pamiętamy o stosowaniu kremów z filtrami UV. Mamy je ze sobą podczas wakacyjnych wyjazdów. Nieważne gdzie wybierasz się na urlop, ochronny zestaw do twarzy, ciała i włosów przed promieniowaniem słonecznym musisz mieć w swojej walizce.

Szkodliwe działanie słońca na włosy

Słońce i promieniowanie UV są wrogiem naszej skóry i naszych włosów. Promieniowanie słoneczne powoduje odchylenie się łusek włosów i niszczenie ich kory. To właśnie w efekcie tego działania słońca, włosy stają się suche i łamliwe, zaczynają tracić swoją sprężystość, miękkość i blask. Stają się bardziej podatne na złamanie, a końcówki na rozdwajanie. Słońce osłabia też cebulki włosów, przez co włosy mogą zacząć wypadać.

Jeśli chcemy cały czas cieszyć się zdrowymi, lśniącymi i mocnymi włosami, trzeba więc zapewniać im jak najlepszą ochronę. To szczególnie ważne latem, by móc w pełni korzystać ze słońca i jednocześnie nie martwić się o przesuszenie włosów.

Złote zasady zdrowych włosów latem

Zapamiętaj te trzy zasady zanim wyjdziesz na słońce, a Twoje włosy Ci za to podziękują.

  1. Nie wychodź z mokrymi włosami. Takie włosy są bardziej narażone na uszkodzenia zarówno mechaniczne jak i atmosferyczne, takie jak wiatr czy. działanie promieni słonecznych.
  2. Stosuj kosmetyki z ochronne z filtrami, np. Hair in Balance by ONLYBIO Ochrona przed UV w mgiełce (26,99 zł/ 100 ml) o słodkim zapachu soczystego arbuza. Mgiełka, to szybki sposób na zabezpieczenie pasm. Produkt dba o kondycję włosów, których struktura może być osłabiona przez szkodliwe promieniowanie. Dzięki SPF30 wyglądają one zdrowo, a ich kolor nie traci intensywności i głębi. Po kosmetyk sięgaj przed każdą ekspozycją na słońce, a w szczególności wtedy, gdy planujesz spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu. Mocno wstrząśnij opakowanie. Rozpyl mgiełkę na włosy z odległości około 15 centymetrów od głowy, następnie przeczesz je szczotką lub grzebieniem, rozprowadzając produkt.
  3. Zakładaj kapelusze, czapki, które stworzą barierę dla promieni słonecznych i pamiętaj o zabezpieczeniu końcówek włosów Olejkiem zabezpieczającym końcówki (22,99 zł/ 80 ml).

A jeśli po wakacyjnych szaleństwa zobaczysz, że Twoje włosy mają gorszą kondycję. Słońce sprawiło, że stały się przesuszone, wypłowiałe, a przy tym łatwiej się łamią. Nie czekaj! Reaguj. Zacznij świadomą pielęgnację od mycia OMO oraz olejowania. Stosuj regularnie i obserwuj swoje włosy.

O marce:
OnlyBio.life to polska firma produkująca naturalne kosmetyki. Wprowadziła na rynek produkty do pielęgnacji włosów -serię Hair in Balance, która stała się hitem włosomaniaczek i tym samym wykreowała modę na świadomą pielęgnację. Seria Hair in Balance, to kosmetyki do świadomej pielęgnacji włosów m.in.: szampony i odżywki do mycia metodą OMO, maski i oleje do olejowania włosów zgodne z porowatością włosów, wcierki pobudzające wzrost włosów czy peelingi do skóry głowy, a także stylizatory i aktywatory do włosów kręconych, dzięki którym można wydobyć piękny skręt włosów.
Marka na swoich kanałach social media intensywnie prowadzi działania uświadamiające i edukujące jak pielęgnować świadomie włosy, jak dobrać odpowiednie produkty do rodzaju włosów i skóry głowy. Jak stworzyć kompleksowe pielęgnacyjne zabiegi w domowym zaciszu, które wpłyną na kondycję i zdrowie włosów.

Na swojej stronie internetowej uruchomiła quiz: https://onlybio.life/quiz/, który ma na celu pomoc w określeniu rodzaju włosów i dobraniu odpowiedniego zestawu do świadomej pielęgnacji. A także stworzyła innowacyjną bezpłatną aplikację mobilną, która umożliwia zbudowanie i zaplanowanie swojego indywidualnego programu pielęgnacji włosów. OnlyBio Stories to pierwsza taka aplikacja na polskim rynku beauty.

Seria Hair in Balance stała się hitem włosomaniaczek, a produkty są znane i stosowane przez kobiety i mężczyzn w różnym wieku i w różnych państwach świata, stając się tym samym bestsellerem sprzedaży w produktach do świadomej pielęgnacji włosów.

Marka OnlyBio słucha swoich klientów, obserwuje i podąża za światowymi trendami. Dlatego jako pierwsza w Polsce odwraca logikę i wprowadza trend, który jest hitem ostatnich tygodniu na Tik Tok- Reverse Hair Washing. Premiera tej serii odbyła się na kanale marki Tik Tok i Instargam, które są obecnie jednymi z silniejszych kanałów kosmetycznych w Polsce.

Więcej informacji na www.onlybio.life

Dodaj komentarz