Kids

Jak wybrać otulacz dla dziecka?

Dziecko w trakcie narodzin zmienia diametralnie swoje otoczenie. Z kameralnego, ciepłego i przyjaznego dla siebie środowiska wychodzi na wielki świat, w którym może czuć się odrobinę niekomfortowo. Właśnie na tę okoliczność powstały takie produkty jak otulacz dla noworodków, który pomoże dziecku poczuć się jak w brzuchu mamy. Dziecko pod jego wpływem staje się zrelaksowane i spokojne, dzięki czemu łatwiej jest mu zasnąć.

Dlaczego dziecko powinno być otulane?

Otulacz dla noworodka jest niezbędny, jeżeli chcemy, aby nasze dziecko z łatwością przyswoiło pierwszy szok po narodzinach. Przede wszystkim rzeczy, które otaczają je dookoła są obce i nieznane. Może okazać się, że dziecko jest tym faktem przerażone i zestresowane. Będzie to w negatywny sposób wpływało na jakość jego snu i nastrój podczas dnia.

Aby dziecko szybciej przyzwyczaiło się do otaczającego je nowego świata warto wyposażyć się w otulacz. Dzieci, a szczególnie noworodki uwielbiają być szczelnie owinięte różnego rodzaju kocykami czy innymi okryciami. Dzięki temu mają warunki bardzo podobne do tych w brzuchu mamy i szok związany ze zmianą otoczenia nie jest już tak duży. Otulanie ma również swoje zastosowanie w łagodzeniu objawów kolki u niemowląt. Delikatnie je uspokaja, dzięki czemu mięśnie rozluźniają się, co uśmierza ból.

Dziecko zawinięte w otulacz dla noworodka jest zdecydowanie bardziej spokojne i wyciszone. Wiąże się to z dobrą jakością snu i brakiem przerw i pobudek. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort malucha. Wykonane z wysokiej jakości materiałów otulacze znaleźć można między innymi na https://misioohandmade.pl/kocyki-otulacze/.

Jak wybrać najlepszy otulacz dla noworodka?

Otulacz spełnia swoje zadanie przynajmniej przez pierwsze trzy miesiące życia maluszka. Tyle mniej więcej trwa również asymilacja z nowym, zewnętrznym światem. Po tym czasie przestaje on już być taki obcy, dziecko zaczyna ostro widzieć i już wie, że rodzice czy światło nie zagrażają mu w żaden sposób. Zmniejsza to zdecydowanie jego stres, dzięki czemu może już swobodnie funkcjonować bez otulacza. Zaczynają się wtedy również kształtować podstawowe zdolności motoryczne, które otulacz może hamować.

Odpowiednio dobrany otulacz musi być przede wszystkim bezpieczny w bezpośrednim kontakcie ze skórą malucha. Takie bezpieczeństwo gwarantuje certyfikat, który dopuszcza stosowanie produktu dla niemowląt. Materiał powinien być przewiewny i lekki, musi odpowiednio przepuszczać powietrze i odprowadzać wilgoć. Najlepiej, gdyby był pochodzenia naturalnego i nie powodował u dziecka reakcji alergicznych.

Bardzo popularne są w ostatnim czasie otulacze bambusowe. Jest to tkanina hipoalergiczna, która nie powoduje podrażnień. Dodatkowym jej atutem jest termoregulacja. Oznacza to, że w chłodny dzień otulacz dla noworodka sprawi, że będzie mu ciepło, natomiast w gorący delikatnie go schłodzi, by zapewnić optymalna temperaturę i zapobiec przegrzaniu. Często stosowane są również jony srebra, które gwarantują antybakteryjne właściwości materiału odstraszając nieprzyjazne dla dziecka patogeny. Należą do nich również kurz i żyjące w nim roztocza, które są siewcami alergii i uczuleń. Jony srebra łagodzą również skórę u dzieci z atopowym jej zapaleniem. Pamiętajmy również o odcięciu wszystkim metek, które mogą podrażniać skórę dziecka i sprawiać dyskomfort.

Dodaj komentarz