Uncategorized

Piękno w harmonii z naturą – trend na kosmetyki naturalne

Tworzone z naturalnych składników kosmetyki kilka lat temu wdarły się szturmem na drogeryjne półki. Czas mija i nic nie świadczy o tym, by trend na ekologiczne produkty miał się skończyć. Wręcz przeciwnie – oferty marek kosmetycznych ciągle się powiększają o nowe formuły. Skąd wziął się ten trend i dlaczego warto za nim podążać?

…by uchronić się przed podrażnieniami

Zyskują coraz większą popularność i trudno się temu dziwić, bo są wyjątkowo bezpieczne dla skóry. Kosmetyki naturalne, bo o nich mowa, mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku. Ich kluczowym założeniem jest wykorzystywanie wyłącznie składników, które nie są szkodliwe i nie powodują uczuleń. Niestety, w konwencjonalnych produktach wciąż pojawiają się komponenty, które są nie tylko tworzone z niebezpiecznych substancji, ale też mają szkodliwe działanie. 

Co się do nich zalicza? Substancje ropopochodne, parabeny, SLS-y, oleje mineralne czy glikole. Mogą powodować zatykanie porów skóry, jej przesuszenie, a nawet wysypki, zaczerwienienia i inne reakcje alergiczne. Jeśli więc chcesz zadbać nie tylko o swoją urodę, ale też o swoje zdrowie, sięgaj po kosmetyki naturalne, które tych substancji nie zawierają. To szczególnie istotne jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji miejsc wrażliwych jak płyn do higieny intymnej. Vis Plantis to marka, która dba o to, byś otrzymała to, co z natury najlepsze.

… by dbać o naturę

Trend na naturalne kosmetyki ma też duże znaczenie dla Ziemi. Producenci ekologicznych specyfików zwracają bowiem dużo większą uwagę na dobro naszej planety i dotyczy to nie tylko składników, ale też opakowań czy metod produkcji.

Składniki kosmetyków naturalnych pochodzą z ekologicznych, zrównoważonych źródeł, co sprawia, że ich pozyskiwanie odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego i jednocześnie są bezpiecznie dla Twojego zdrowia. Do uprawy roślin nie stosuje się szkodliwych nawozów i nie degraduje się gleby, a same kosmetyki są produkowane w odpowiednich warunkach.

Znaczenia mają także opakowania – marki produkujące kosmetyki naturalne korzystają z materiałów nadających się do recyklingu, nie testują swoich kosmetyków na zwierzętach, i produkują mniejsze partie produktów, dzięki czemu te nie zalegają w magazynach. Mało tego – wiele naturalnych produktów nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu mogą być stosowane przez wegan.

…by cieszyć się skutecznością

Co ważne, kosmetyki naturalne i ekologiczne często wyróżniają się skutecznością. Doskonale mogą radzić sobie z problemami skórnymi czy zniszczonymi włosami, ponieważ opierają się na recepturach znanych i testowanych przez wieki. Na ich dobroczynnym działaniu poznały się już nasze przodkinie!

Skoro więc kosmetyki naturalne nie ustępują w niczym substancjom syntetycznym o nie zawsze jasnym pochodzeniu, warto rozważyć ich stosowanie w codziennej pielęgnacji. Szampon do włosów, olejek do ciała czy płyn do higieny intymnej Vis Plantis zaskoczą Cię swoim delikatnym, ale skutecznym działaniem. Przekonaj się sama!

Dodaj komentarz