Uncategorized

Kamizelki damskie długie – z czym je zestawić? 5 estetycznych propozycji

Długie kamizelki damskie zdobyły swoją pozycję już kilkanaście lat temu. Ich obecność w czyjejś garderobie nikogo nie dziwi. Mogą za to dziwić nieoczywiste połączenia odzieżowe, w których pierwsze miejsce zajmuje właśnie długa damska kamizelka. Warto je oswoić, ponieważ pozwalają uzyskać zupełnie nową jakość i oryginalność stylizacji. Oto pięć ciekawych zestawów z długą damską kamizelką – sprawdź!

1. Kamizelki damskie długie + spodnie ⅞

Długa damska kamizelka świetnie współgra ze spodniami o długości ⅞. To zestawienie jest wyjątkowo często spotykane późnym latem i wczesną jesienią, kiedy temperatura nie jest już tak wysoka, a wieczory bywają chłodne.

Stylizacja tego typu eksponuje kostki, zapewniając także odpowiedni komfort cieplny. Nie będzie ci zbyt chłodno i nie przegrzejesz swojego ciała. Zestawienie tworzy także ciekawy efekt estetyczny – kamizelki damskie długie optycznie wydłużają i wysmuklają sylwetkę, a także tworzą swoisty kontrast między długością spodni ⅞ a długością kamizelek, tworząc wyjątkowo spójną, oryginalną całość.

2. Kamizelki damskie długie + jeansy

Bez względu na to, jaki model długiej kamizelki dobierzesz, bez trudu zestawisz go z dowolnym rodzajem jeansów. Pamiętaj jednak, aby wybierać jeansy standardowej długości. Szorty w jakiejkolwiek postaci odpadają! Tworzą dość komiczny efekt – nogi zostają odsłonięte przez szorty, ale zakryte przez kamizelkę. Unikaj tego typu połączeń lub wybieraj kamizelki o innej długości.

Jeansy natomiast dobierz w kolorze nieco innym niż kolor kamizelki. Chodzi o to, by wyróżnić ich strukturę spoza obrębu kamizelki. Jest na tyle długa, że gdy wybierzesz jeansy w podobnym kolorze, mogą one nieestetycznie zlać się kolorystycznie z kamizelką. Warto więc wybrać kolor różniący się przynajmniej kilkoma odcieniami, by spodnie wciąż dały się wyodrębnić wzrokowo spośród wszystkich elementów stroju.

3. Bluzy z kapturem i długie kamizelki?

Niektóre kobiety myślą, że połączenie dwóch kapturów – tego od bluzy oraz tego od kamizelki – to nie jest dobry pomysł. Nadmiaru warto unikać także w modowym świecie, jednak to zestawienie jest nieco innym przypadkiem.

Chcesz założyć bluzę z kapturem w chłodniejszy dzień, a do tego długą kamizelkę, która również ma kaptur? To dobre połączenie z kilku powodów. Świetnie wygląda, zapewnia dobry komfort termiczny, a kaptur bluzy stanowi swego rodzaju pierwszą warstwę ocieplającą głowę. Kaptur kamizelki założysz, kiedy – na przykład – zacznie padać deszcz lub wiać bardzo silny i chłodny wiatr.

4. Długie kamizelki + koszule z długimi rękawami

To bardzo ciekawe połączenie, które uzupełnia się na wielu płaszczyznach. Brak rękawów kamizelki uzupełniają rękawy koszuli. Prezentują się tym lepiej, im bardziej odróżniają się barwy koszuli i kamizelki.

To zestawienie jest także odpowiednie dla osób, które chcą zachować komfort cieplny, nie rezygnując z oryginalnej estetyki zestawienia. Stylizacje tego typu polecane są na przykład ze standardowymi jeansami.

5. Długa kamizelka damska i T-shirt?

Wielu kobietom ten rodzaj stylizacji bardzo dobrze służy i to zarówno w kwestii funkcjonalności, jak i estetyki. Pamiętaj jednak, aby rękawki koszulki były odpowiednio dłuższe, by były widoczne, gdy założysz kamizelkę.

Zestawienie polecane jest na cieplejsze dni, ale o nieprzewidywalnej pogodzie. Dla kobiet lubiących eksperymenty i oryginalne zestawienia.

Oto pięć propozycji stylizacyjnych, w których główną rolę grają długie kamizelki damskie. Każda jest inna, wszystkie prezentują się estetycznie, wiele z pewnością ci się spodoba. Daj im szansę!

Dodaj komentarz