Uncategorized

Jak usunąć trudne plamy z ubrań?

Sytuacje dnia codziennego, zabawa na świeżym powietrzu czy wizyta w restauracji – można przypuszczać, że po każdej aktywności na ubraniach pozostaną większe lub mniejsze ślady. Co jednak zrobić, gdy są one wyjątkowo trudne do usunięcia?

Nowoczesne pralki wyposażone w szereg systemów i programów czyszczących bez problemu poradzą sobie z większością zabrudzeń, zwłaszcza gdy są one świeże. Jednak bywają i takie plamy, które pomimo starannego wyprania tkaniny wciąż ją szpecą. Jak się ich raz na zawsze pozbyć?

Szybkie reagowanie przy trudnych zabrudzeniach

To, w jaki sposób postępuje się z daną tkaniną, może zwiększyć lub zmniejszyć szanse na skuteczne i całkowite pozbycie się plamy. Aby mieć pewność, że zabrudzenie nie będzie permanentne, należy reagować jak najszybciej. Wyschnięta, stara plama może być tą najtrudniejszą do usunięcia. Dotyczy to zwłaszcza plam z krwi, czerwonego wina, soku z buraków, gumy do żucia czy trawy. Niezbędne jest jak najszybsze włożenie zabrudzonej odzieży do pralki bądź przynajmniej jej namoczenie w zimnej wodzie. Warto od razu natrzeć plamę szarym mydłem czy detergentem, aby resztki pokarmów czy napojów nie wniknęły w głąb tkaniny.

Jakie są domowe metody odplamiania ubrań?

Zastosowane środki są uzależnione od tego, jakiego rodzaju jest dana plama. W przypadku plam z czerwonego wina czy soków z czerwonych owoców warto obficie posypać plamę solą kuchenną, a następnie pozostawić na około pół godziny. Po tym czasie należy wyprać odzież ręcznie, lekko pocierając materiał w miejscu plamy. Następnie odzież warto umieścić w pralce. Jak pozbyć się resztek gumy do żucia, którą oblepiony został materiał? Dobrym sposobem może być zastosowanie torebki foliowej, do której wkłada się zabrudzoną odzież. Następnie worek z zawartością umieszcza się na noc w zamrażalniku. Następnego dnia resztki gumy do żucia powinny dać się wykruszyć z materiału. W przypadku plam z trawy warto sięgnąć po pastę do zębów z mentolem lub po zwykłe szare mydło. Wystarczy nałożyć obficie produkt w miejscu plamy, następnie odczekać godzinę, by następnie dokładnie spłukać pozostałość ciepłą wodą. Ubranie można już umieścić w pralce, by poradziła sobie z resztą.

Booster – skuteczny odplamiacz do tkanin

W przypadku gdy plamy są na tyle uporczywe, że domowe środki i metody nie poradziły sobie z ich usunięciem, nie martw się. Innym rozwiązaniem w uratowaniu ulubionej bluzki czy sukienki jest odplamiacz do ubrań. Booster to produkt marki Gold Drop, który jest przeznaczony do tkanin zarówno białych, jak i kolorowych. Brak chloru w składzie czyni ten środek odpowiednim do każdego rodzaju materiału, także delikatnego. Możesz mieć pewność, że po kontakcie z nim Twoja odzież będzie bezpieczna. Booster świetnie upora się z usunięciem trudnych plam z kawy i herbaty, mocno koloryzującej marchwi, buraków czy kolorowych kosmetyków. Dostępny na stronie internetowej www.Golddrop.eu środek został oparty na działaniu aktywnego tlenu, który skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia. Dzięki niemu można ruszyć na ratunek ukochanej koszuli czy spodniom, którym inne środki nie były w stanie pomóc.

Dodaj komentarz