Uncategorized

Marka Dr Irena Eris ma swój udział w brytyjsko-polskiej produkcji „The Zone of Interest”, która zdobyła dwa Oskary

Produkcja brytyjsko-polska „The Zone of Interest”, która otrzymała dwa Oskary: za najlepszy film międzynarodowy i najlepszy dźwięk, to opowieść o życiu rodziny komendanta Auschwitz po drugiej stronie murów obozowych. Film, będący adaptacją powieści Martina Amisa z 2014 roku, został wyreżyserowany przez Jonathana Glazera. W realizację filmu zaangażowana była Ewa Puszczyńska, ceniona polska producentka filmowa, znana z takich dzieł jak „Ida” czy „Zimna wojna”, oraz polska marka Dr Irena Eris, która dostarczyła kosmetyki do charakteryzacji postaci i współpracowała z filmowym charakteryzatorem Waldemarem Pokromskim.

Z całego serca gratulujemy twórcom „The Zone of Interest”, a szczególnie Ewie Puszczyńskiej, której praca, zaangażowanie i wyjątkowa wizja producencka nieustannie wzbogacają polskie i światowe kino – mówi Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris. – Jesteśmy dumni z tego, że jako marka możemy wspierać twórców, dzięki którym polska kinematografia cieszy się uznaniem na arenie międzynarodowej, inspirując kolejne pokolenia twórców do poszukiwania własnego głosu i realizacji ambitnych projektów – dodaje Joanna Łodygowska.

Wsparcie dla wybitnych twórców

Marka Dr Irena Eris, uosabiająca jakość, miłość do piękna i innowacyjność, angażuje się w wspieranie artystów i ich pasji, biorąc udział w różnorodnych projektach kulturowych i współpracy z wyjątkowymi twórcami. W roku 2023 marka miała zaszczyt być partnerem znaczących wydarzeń kulturalnych, w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty oraz Europejskich Nagród Filmowych. Dr Irena Eris aktywnie wspiera również wybitne polskie i międzynarodowe produkcje filmowe. Poza udziałem w produkcji „The Zone of Interest”, marka wspierała również filmy „The Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej, prezentowany podczas 75. Edycji Festiwalu Filmowego w Cannes, oraz „Kobieta z…” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, którego premiera miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Dodatkowo, marka miała wkład w produkcję filmu „Iluzja” Marty Minorowicz, gdzie zgodnie z wegańską filozofią Agaty Buzek, głównej aktorki filmu, użyto kosmetyków Dr Irena Eris o wegańskim składzie, potwierdzonym przez Centrum Naukowo-Badawcze Dr Irena Eris.

Tegoroczni laureaci Nagród Akademii Filmowej zostali ogłoszeni podczas 96. ceremonii wręczenia Oskarów, która odbyła się w Dolby Theatre w Hollywood, w nocy z 10 na 11 marca.

Dodaj komentarz