Uroda

Pielęgnacja brwi w domu i w salonie

Estetyczny wygląd brwi znacząco wpływa na wygląd całej twarzy. Prawidłowo wyeksponowane mogą a nawet powinny podkreślić oczy i poprawić proporcje twarzy. Brwi biorą również czynny udział w wyrażaniu emocji i mimice twarzy. Błędy w pielęgnacji i makijażu brwi mogą przynieść wyjątkowo nieciekawe, a nawet groteskowe efekty.

Co to jest henna brwi 

Henna brwi to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów. Polega on na nałożeniu na brwi naturalnego barwnika czyli henny. Prawdziwa henna to produkt całkowicie naturalny pozyskiwany z tropikalnej rośliny – lawsonii. Niestety na rynku pod nazwą „henna” sprzedaje się sztuczne barwniki, które nie mają nic wspólnego z naturalnym środkiem upiększającym. Henna może występować w różnych odcieniach, które należy starannie dobrać do karnacji skóry, koloru oczu, włosów i rzęs. Szczególnie trzeba uważać na najciemniejsze odcienie z czarnym na czele, które bardzo rzadko sprawdzają się w praktyce. O wiele bezpieczniejsza jest henna brązowa lub ciemny blond, która w sposób naturalny może podkreślić kształt brwi.

Czy można zrobić hennę brwi w domu ?

Ten prosty zabieg można wykonać samodzielnie, ale wymaga to pewnej wiedzy i przygotowania. Firma lashdesign.plświadczy usługi w pełnym zakresie stylizacji rzęs i brwi. Oprócz tego prowadzi szkolenia – warsztaty i wykłady online, a także praktyczne kursy. Ukończenie tego typu kursu gwarantuje, że hennę na brwi, a także inne nieskomplikowane zabiegi będzie można robić na własną rękę. Umiejętność stylizacji brwi i rzęs zdobyta w lashdesign.pl to także sposób na dorobienie dodatkowej gotówki. Można takie usługi świadczyć w swoim zakładzie kosmetycznym, można też zaproponować współpracę zakładowi, który do tej pory się tym nie zajmował. W lashdesign.pl można też umówić się na profesjonalne wykonanie stylizacji rzęs i brwi.

Czy henna brwi to bezpieczny zabieg ?

Podstawą bezpieczeństwa tego typu zabiegu jest przede wszystkim dobra jakość samej henny. Tanie, syntetyczne barwniki dostępne w drogeriach mogą powodować reakcje alergiczne. Ważna jest także sama technika nakładania henny, a także ścisłe przestrzeganie zasad higieny. Wszystkiego tego można nauczyć się na kursach lashdesign.pl, gdzie ćwiczenia przeprowadzane są na żywych modelkach, a nie na manekinach jak to często spotyka się na innych szkoleniach.  W sklepie internetowym firmy zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki i narzędzia do stylizacji brwi i rzęs zarówno własnej marki jaki i  innych renomowanych firm kosmetycznych.

Dodaj komentarz