Uncategorized

Pielęgnacja i oczyszczanie twarzy w domu

Pielęgnacja cery w domu może zależeć od rodzaju i kondycji skóry. Inne potrzeby ma cera tłusta, a inne ma cera sucha. Podstawą każdej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie twarzy. Konieczne jest usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, zwłaszcza że stan czystości powietrza pozostawia wiele do życzenia. Dla dobra cery nie wolno iść spać w makijażu, nawet jeśli dzień był ciężki i największym marzeniem jest odpoczynek. W artykule wyjaśniamy, na czym polega pielęgnacja i oczyszczanie twarzy w domu.

1. Dlaczego trzeba wykonywać oczyszczanie twarzy?

2. Oczyszczanie twarzy w  domu: kosmetyki do mycia twarzy

3. Manualne oczyszczanie twarzy i urządzenia do oczyszczania twarzy

W dzisiejszych czasach każdy może wybrać idealne dla siebie produkty do oczyszczania skóry. Bardzo bogatą ofertę kosmetyków (również do cery wrażliwej) ma Drogeria Magnuspharm. Kosmetyki mogą Państwo zamówić z dostawą do domu — domowe oczyszczanie twarzy będzie łatwiejsze. Nie trzeba wkładać wiele wysiłku, by zrobić oczyszczanie twarzy. Do usuwania makijażu może wystarczyć między innymi płatek kosmetyczny i płyn micelarny lub inny produkt do demakijażu oczu. Nie wszystkim wystarczy oczyszczanie manualne twarzy. Można wykonać na przykład peeling kawitacyjny, który przyczyni się do usunięcia martwych komórek naskórka. 

Dlaczego trzeba wykonywać oczyszczanie twarzy?

Dokładne mycie twarzy i demakijaż oczu usuwa zanieczyszczenia i kosmetyki z powierzchni skóry. Dzięki prostemu zabiegowi pozwala się na „odpoczynek” cery w nocy lub przygotowuje się ją do przyjęcia kosmetyków stosowanych na noc. Oczyszczona twarz nie wie, co to zatkane pory (wyjątkiem może być cera tłusta lub trądzikowa). Do wykonania tego zabiegu nie powinno się używać silnych detergentów (typu zwykłe mydło), gdyż można jedynie podrażnić skórę. Najlepiej jest korzystać z kosmetyków przeznaczonych do oczyszczania cery (pasujących do danego typu cery). Można wykorzystywać domowe sposoby (typu parówka), ale nie zawsze jest taka potrzeba. Nie wszyscy chcą też poświęcać swój czas na takiego typu rytuały. Wygodniej jest wybrać serię kosmetyków, które mają działanie oczyszczające. Jeśli cera jest trądzikowa, trzeba zdecydować się na preparat, który działa antybakteryjnie. Przy znacznym trądziku samodzielne oczyszczanie nie zawsze jest satysfakcjonujące, dlatego sporo osób zapisuje się na profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym lub korzysta z porad dermatologa. Pocieszające jest to, że zaletą cery tłustej jest to, że później się starzeje. Natomiast trądzik dla nastolatków potrafi być prawdziwym koszmarem, przez co do pielęgnacji tego rodzaju cery warto wybierać najlepsze kosmetyki. 

Oczyszczanie twarzy w  domu: kosmetyki do mycia twarzy

Dokładny demakijaż i usuwanie zanieczyszczeń z twarzy nie zajmuje wiele czasu. Wszyscy powinni pamiętać o tym podstawowym zabiegu. Płeć nie ma większego znaczenia, gdyż zanieczyszczenie powietrza dotyczy w zasadzie każdego człowieka, w szczególności mieszkającego na obszarach miejskich. Dla zobrazowania sytuacji można porównać osadzanie się pyłu na szybach. Tak samo osadzają się zanieczyszczenia z powietrza na twarzy. 

Manualne oczyszczanie twarzy i urządzenia do oczyszczania twarzy

Każdy może mieć zupełnie inne potrzeby związane z oczyszczaniem cery. Prócz standardowych kosmetyków do mycia cery można stosować na przykład maski złuszczające (doskonale uwalniają skórę od nadmiaru sebum). Można też stosować urządzenia, które ułatwiają oczyszczanie cery. Taki zabieg oczyszczający powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta. Dobrze oczyszczona skóra lepiej wchłania składniki aktywne wchodzące w skład kremów czy maseczek do twarzy. 

Dodaj komentarz