Moda

Manekiny – zobacz, jak mogą przyczynić się do promocji Twojego asortymentu

Nie od dziś wiadomo, że manekin to najlepszy sposób na promocję asortymentu. Nie bez powodu w każdym sklepie znajdziemy nawet po kilka manekinów. Nie tylko doskonale eksponują towar, ale również uzupełniają wnętrze. Na pewno warto poświęcić im więcej uwagi, dlatego w tym artykule opowiemy więcej na temat manekinów sklepowych.

​Manekiny – które z nich najlepiej sprawdzają się w butikach?

Każdy butik oferuje inny asortyment. Różni się także wnętrze, jak i target. Warto więc zadbać, by również manekin był spójny z całym sklepem i ideą marki. Na szczęście na rynku znajdziemy mnóstwo różnych propozycji – od manekinów całopostaciowych, aż po manekiny torsy i ekspozytory. Każdy z nich będzie nadawał się do innego butiku. Manekiny całopostaciowe wykorzystywane są najczęściej w sklepach odzieżowych, ponieważ umożliwiają prezentację kilku elementów garderoby jednocześnie. Do tego pozwalają tworzyć całe stylizacje, które jak nic innego są w stanie przyciągnąć wzrok klientów. A co możemy powiedzieć o manekinach torsach? Przede wszystkim są one lekkie, dlatego idealnie sprawdzają się na sezonowych stoiskach z pamiątkami i koszulkami. Znajdziemy je także w sklepach z bielizną i strojami kąpielowymi. Z kolei manekiny ekspozytory z powodzeniem prezentują pierścionki, czapki i inne akcesoria – wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na głowę manekina, czy dłonie.

​Jak wykorzystać manekiny w aranżacji sklepu?

Jak zostało wspomniane na początku, manekiny służą nie tylko do promocji asortymentu. Idealnie sprawdzają się jako uzupełnienie wnętrza butiku. Tak więc do miejsc z markową odzieżą najlepszym wyborem okażą się ekskluzywne manekiny. Z kolei tam, gdzie sprzedawane są ubrania eleganckie i minimalistyczne – manekiny ,,headless”. W większości butików z odzieżą casualową znajdziemy tradycyjne manekiny całopostaciowe, bez wyraźnych rysów twarzy. Każdy z wymienionych modeli możesz zobaczyć na stronie https://sklep.moremannequins.pl/. Manekiny mogą być wykorzystywane nie tylko w sklepach z ubraniami, ale także w lokalach gastronomicznych czy klubach. Wtedy najlepszym wyborem okażą się manekiny abstrakcyjne.

Dodaj komentarz