Uncategorized

Stylowe okulary dla kobiet i mężczyzn – poznaj TOP 5 klasycznych, eleganckich modeli

Noszenie okularów korekcyjnych już dawno przestało być traktowane jak zło konieczne i przykry obowiązek. Dla wielu osób stylowe oprawki są głównym elementem stylizacji, eksponującym charakter oraz osobowość. Ich wybór jest obecnie tak ogromny, że każdy znajdzie dla siebie okulary, które podkreślą jego urodę i pozwolą wyrazić siebie. Poznaj 5 kultowych modeli i dowiedz się, kto będzie w nich wyglądał najlepiej.

  1. Okulary kwadratowe (Wayfarer)

Korekcyjne oprawki wayfarer to jeden z najczęściej wybieranych modeli. Swoją popularność zawdzięczają uniwersalności – pasują do niemal każdego kształtu twarzy i są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn (w odniesieniu do nich często używane jest określenie unisex). Ich ponadczasowa stylistyka sprawia, że okulary kwadratowe można nosić do stylizacji eleganckich, ale również casualowych, z pewnością nigdy nie wyjdą one z mody. Będą się w nich dobrze prezentowały osoby posiadające twarz owalną, okrągłą czy prostokątną.

  • Cat eye

Okulary w kształcie kocich oczu nosiły takie gwiazdy hollywoodzkie jak Audrey Hepburn czy Marilyn Monroe. Szybko zyskały one jednak popularność również wśród zwykłych śmiertelniczek. Kobiety pokochały je za oryginalny, niezwykle stylowy wygląd i fakt, że po ich założeniu nie można pozostać niezauważoną. Oprawki cat eye są ponadczasowe i niezwykle eleganckie. Wysmuklają twarz i podkreślają kości policzkowe, co sprawdzi się szczególnie w przypadku pań z okrągłą oraz owalną buzią.

Stylowe okulary dla kobiet znajdziesz w salonie optycznym Eyerim: https://eyerim.pl/glasses/gender/women/.

  • Pilotki

Ten model okularów jest szczególnie chętnie wybierany przez panów (choć i panie wyglądają w nim świetnie) – nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę, że dla mężczyzn został zaprojektowany. Stworzyła je znana dziś na całym świecie marka Ray-Ban specjalnie dla pilotów Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. W aviatorkach (tak brzmi inna ich nazwa) będą dobrze wyglądały przede wszystkim osoby mające twarz owalną, prostokątną oraz trójkątną. Te klasyczne modele posiadają cienkie metalowe oprawki, w salonach optycznych można jednak znaleźć również nowoczesne wersje, z grubymi, plastikowymi ramkami.

Szukasz eleganckich okularów dla mężczyzn? Wejdź na eyerim.pl: https://eyerim.pl/glasses/gender/men/.

  • Okulary okrągłe

Okrągłe oprawki stały się popularne za sprawą muzyka, założyciela i lidera zespołu The Beatles, Johna Lennona (z tego powodu często są one nazywane „lenonkami”). Większość tego typu okularów to modele uniseks. Jest to najlepszy wybór w przypadku osób posiadających twarz w kształcie owalu lub trójkąta – świetnie zrównoważą wówczas proporcje. Po większe okrągłe szkła i masywniejsze oprawki mogą jednak sięgać również osoby posiadające pełniejsze kształty.

  • Browline

Oprawki browline posiadają wyraźnie zaznaczoną górną część ramki (wyglądem przypomina ona brwi, stąd ich nazwa) i transparentny dół. Stały się popularne w latach 50. XX wieku i niedawno powróciły do łask. Są niezwykle eleganckie i stylowe, dlatego szczególnie chętnie wybierają je osoby, które na co dzień noszą strój formalny. Okulary korekcyjne browline są odpowiednie dla niemal każdej grupy wiekowej, płci, a nawet kształtu twarzy.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz