Uncategorized

Blizny potrądzikowe – pozbądź się ich raz na zawsze

Trądzik to problem, który dotyczy nawet 85% osób w wieku od 12 do 24 roku życia. Jego powstawaniu sprzyja rozregulowanie gospodarki hormonalnej, stres, zła dieta, nieprawidłowa higiena twarzy, mechaniczne usuwanie zaskórników i źle dobrane kosmetyki. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że zmiany trądzikowe są niezwykle uciążliwe i pogarszają wygląd twarzy. Nie mniej dokuczliwe są jednak pozostałości po nich. Do niedawna blizny potrądzikowe były zmorą tysięcy osób. Teraz specjaliści dysponują skutecznymi sposobami, żeby się ich pozbyć. Stosujemy je z powodzeniem u naszych klientów w Klinice Neonia.

Blizny potrądzikowe – jak powstają?

Większość blizn powstaje w odpowiedzi na jakiś uraz. Nie inaczej jest w przypadku blizn potrądzikowych. Tutaj źródłem urazu są aktywne zmiany trądzikowe penetrujące w głąb skóry. Prowadzi to do niszczenia naskórka i głębszych warstw skóry, w których znajdują się włókna kolagenowe. Właśnie taki jest mechanizm tworzenia najczęstszego typu blizn potrądzikowych, czyli blizn zanikowych (atroficznych). Jak wyglądają takie blizny? Są lekko zapadnięte, ponieważ ze względu na ubytki kolagenu gojenie zachodzi na niższym poziomie niż otaczająca zdrowa tkanka. W zależności od szerokości i głębokości dzielimy je na blizny typu icepeak, rolling i boxcar. Na początku blizny atroficzne przyjmują czerwonawe zabarwienie, a z czasem bledną. U niektórych osób mogą zniknąć samoistnie w ciągu kilku miesięcy. U innych niestety będą utrzymywać się przez długie lata. W przeciwieństwie do blizn zanikowych, blizny hipertroficzne są uniesione i powstają wskutek przerostu tkanki włóknistej. Występują głównie u osób z ciemniejszą karnacją, zwłaszcza przy predyspozycjach do takiego typu bliznowacenia. Mają większą szansę na samoistne wycofanie się.

Zabiegi na blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe  to duży problem estetyczny. Powodują dyskomfort i pogarszają samopoczucie. Zwłaszcza, że ciężko jest zupełnie zamaskować je makijażem. Nic dziwnego, że dużo osób szuka odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się blizn po trądziku. Nasza klinika w Krakowie oferuje sporą gamę zabiegów zmniejszających widoczność tego typu zmian i przywracających piękny wygląd. Naszym klientom możemy zaproponować laseroterapię laserem erbowo-yagowym, mikronakłuwanie, a także radiofrekwencję mikroigłową. Są to doskonale sprawdzone i w pełni bezpieczne metody. Najnowsze badania wskazują również na korzystny wpływ osocza bogatopłytkowego na blizny potrądzikowe. Brakuje natomiast dowodów na skuteczność kosmetyków reklamowanych jako środki redukujące tego typu zmiany, dlatego nie rekomendujemy ich klientom. W Klinice Neonia https://neonia.com.pl/ stawiamy na sprzęt najwyższej klasy i regularne podwyższanie umiejętności naszych pracowników. To dzięki temu udało nam się zyskać zaufanie i uznanie setek klientów z Krakowa i całej Polski.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem

Laser Er:Yag jest niezwykle skuteczny w redukcji blizn po trądziku. Do tego charakteryzuje się znacznie lepszymi właściwościami niż lasery starszej generacji. W jaki sposób działa laser erbowy? Wysyła liczne wiązki promieniowania o długości fali bliskiej 3000 nm. Są one absorbowane przez wodę znajdującą się w tkankach. W skórze powstają dzięki temu w pełni kontrolowane mikrouszkodzenia. Ich zadaniem jest zastymulowanie wytwarzania kolagenu. W efekcie dochodzi do kluczowej w leczeniu blizn przebudowy skóry. Warto dodać, że laser Er:Yag wyróżnia się precyzją, która jest nieosiągalna dla laserów CO2 dostępnych w większości gabinetów medycyny estetycznej. Do tego można stosować go niezależnie od koloru skóry. Na potwierdzenie skuteczności i bezpieczeństwa trzeba dodać, że ten rodzaj laseroterapii jest zatwierdzony przez FDA. Myśląc o usuwaniu blizn laserem https://neonia.com.pl/usuwanie-blizn/, trzeba przede wszystkim unikać ekspozycji na słońce przez około miesiąc przed zabiegiem. Nie należy też poddawać się mikrodermabrazji ani peelingom chemicznym.

Czy laser leczy trądzik?

Laser Er:Yag wywiera korzystny wpływ na wiele funkcji skóry. Wspomnieliśmy już, że przyspiesza syntezę kolagenu i to jest rzeczywiście bardzo ważne nie tylko w zwalczaniu blizn, ale też redukcji istniejących zmian trądzikowych. Dowiedziono ponadto, że jest w stanie zabijać bakterie gromadzące się w okolicy zatkanych ujść gruczołów łojowych. Laseroterapia https://neonia.com.pl/laseroterapia/ przyczynia się też do zmniejszenia produkcji sebum, którego nadmiar to podłoże dla rozwoju zmian trądzikowych. Dodatkowo wycisza stany zapalne w skórze. Specjaliści medycyny estetycznej są zgodni, że najlepszą profilaktyką blizn potrądzikowych jest prawidłowe leczenie trądziku. Należy je prowadzić zgodnie z zaleceniami lekarza, który odpowiednio dobierze metody leczenia (zabiegi, kosmetyki, leki). Takie całościowe leczenie oferujemy w naszej klinice. Na kondycję tłustej skóry bardzo dobrze działają chociażby peelingi chemiczne, oczyszczanie wodorowe i mikrodermabrazja. Efektem zabiegów jest głębokie oczyszczenie skóry, zwężenie porów i zmniejszenie zmian trądzikowych.

Dodaj komentarz