Uncategorized

Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają? Odpowiadamy, czy laser może usunąć włoski raz na zawsze

Z pewnością wiesz, że depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. Jest bezpieczna, skuteczna i pomaga usunąć niechciane włoski na długo. W niektórych przypadkach nawet na stałe. Nie zawsze jednak efekty depilacji są takie, jakich oczekujesz. Dlaczego czasami włosy odrastają i co w takiej sytuacji zrobić?

Jak działa depilacja laserowa?

Podstawą zabiegu jest użycie lasera emitującego specjalne impulsy. Skupia się on na pigmentach włosów odpowiedzialnych za ich kolor. Co to oznacza? Tyle że laser absorbuje energię laserową pigmentów włosów, co prowadzi do podgrzania mieszków włosowych i ich uszkodzenia. Mówiąc prościej, gdy energia pochodząca z lasera zostaje wchłonięta przez melaninę we włosach, temperatura w mieszkach włosowych wzrasta, co powoduje ich uszkodzenie. W efekcie włosy przestają rosnąć.

Musisz wiedzieć, że skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona lub podrażniona, co jest zupełnie naturalnym efektem. Dlatego zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami pielęgnacyjnymi kosmetyczki i dbaj o skórę między kolejnymi zabiegami.

Jak często stosować zabiegi depilacji laserowej?

Zaleca się, by między jednym a drugim usuwaniem owłosienia minęły około 4 tygodnie. Tyle bowiem wynosi faza wzrostu włosów. Pewnie się teraz zastanawiasz, depilacja laserowa – ile zabiegów należy wykonać? Wszystko zależy od grubości i koloru włosów oraz obszaru, z którego chcesz je usunąć. Zwykle zaleca się od 4 do 5 powtórzeń na jednym obszarze ciała. Jednak u osób ze szczególnie mocnym owłosieniem tych powtórzeń może być nawet i 8.

Jak często zalecane są zabiegi przypominające?

Mimo że laserowa depilacja jest trwała, nie jest to proces trwały w 100%. Po pewnym czasie może być konieczne przeprowadzenie sesji przypominających. Zwykle wystarczy powtórzyć zabieg raz do roku. Pamiętaj jednak, że nawet to nie da Ci gwarancji, że włosy w wybranym miejscu już nigdy nie odrosną.

Jeżeli masz jakikolwiek wątpliwości, zapytaj kosmetyczkę o poradę. Doświadczona specjalistka z pewnością najlepiej doradzi, kiedy przeprowadzić zabieg przypominający. Dobrą ofertę ma na przykład salon kosmetyki laserowej w Warszawie. Umów się na wizytę już dzisiaj i ustal harmonogram zabiegów.

Odstrajające włosy – najczęstsze przyczyny

Efektywność laserowej depilacji zależy od wielu czynników. Między innymi od kontrastu między kolorem skóry a kolorem włosów. Im większy kontrast, tym lepsze efekty. Jeśli masz bardzo jasną cerę i mocne czarne włosy, z pewnością będziesz potrzebować więcej zabiegów depilacji laserowej, niż osoba o jasnej karnacji i jasnych, ledwo widocznych włosach.

Drugim ważnym czynnikiem odpowiedzialnym za odrastające po depilacji włosy jest… ich cykl. Włosy przechodzą przez tzw. cykl wzrostu, w którym występują różne fazy, takie jak anagen (faza wzrostu), telogen (faza spoczynku) i katagen (faza zaniku). Zatem jeśli zabiegi depilacji laserowej w Warszawie przeprowadzone były w fazie zaniku, z pewnością nie zostały one usunięte. A to oznacza, że za kilka tygodni odrosną.

Musisz też wiedzieć, że hormony takie jak testosteron i estrogen, wpływają na wzrost włosów. Wysoki poziom testosteronu może sprzyjać gęstszemu owłosieniu i powodować, że włosy będą bardziej widoczne. A jak zapewne wiesz, poziom hormonów zmienia się nieustannie, np. z powodu ciąży, menopauzy, zaburzeń hormonalnych lub stosowania określonych leków.

Dodaj komentarz