Uroda

Farba do włosów blond – najładniejsze odcienie dla jasnej karnacji

Farba do włosów blond cieszy się od wielu lat niegasnącym zainteresowaniem wśród Polek i nie tylko. Nic w tym dziwnego, ponieważ blond włosy w wielu przypadkach potrafią znakomicie podkreślić urodę, odjąć lat czy też całkowicie zmienić nasz wizerunek w taki sposób, by doskonale się ze sobą czuć. I chociaż naturalnie może się wydawać, że odcienie blondu pasują szczególnie do osób z jasną karnacją, to jednak warto wiedzieć, które z nich rzeczywiście najlepiej komponują się z jasną czy wręcz porcelanową cerą.

Farba do włosów blond – niezwykle powszechny wybór

Czernie, brązy, czerwienie, rudości, a nawet fiolety czy róże – obecnie na rynku możemy znaleźć farby i kremy koloryzujące w tak wielu wariantach kolorystycznych, że nie sposób nie znaleźć chociaż kilku produktów, które idealnie wpisują się w nasze gusta. Producenci kosmetyków starają się, żeby konsumenci mogli osiągnąć wymarzony efekt również poprzez udoskonalanie składów. Dlatego też obecne farby są coraz mniej szkodliwe, a wiele z nich pozbawiono także amoniaku, który znaczną część osób odstraszał swoim nieprzyjemnym zapachem.

Można się jednak pokusić o stwierdzenie, że farba do włosów blond zajmuje szczególne miejsce pośród produktów tego typu. Nie da się ukryć, że to właśnie blondy są najbardziej kojarzone ze słowiańską urodą, która jest tak charakterystyczna dla wielu Polek. Oprócz tego – co oczywiście zależy od odcienia – to właśnie przy pomocy blondu można uzyskać bardzo naturalny efekt. Włosy mogą wyglądać zupełnie tak, jakby zostały muśnięte słońcem i nigdy nie przeszły żadnej koloryzacji.

Dodatkowo blondy są bardzo chętnie wybierane przez te kobiety, które zauważają już obecność siwych włosów. Jasne kolory farb wspaniale maskują siwiznę, a do tego nie odznaczają się w tak dużym stopniu, kiedy zaczynają pojawiać się odrosty. Tym samym ładną, zadbaną i lśniącą fryzurę możemy utrzymać na dłużej.

Choć podczas wybierania odcienia farby bierzemy pod uwagę różne elementy, takie jak nasz styl ubierania się czy też indywidualne preferencje, to warto uwzględnić także karnację. Dzięki temu farba do włosów blond będzie się prezentowała naprawdę zjawiskowo.

Jakie blondy będą pasowały do jasnej karnacji?

W Polsce zdecydowanie nie brakuje pań, które posiadają jasną, czasem niemalże alabastrową skórę. Zazwyczaj towarzyszą jej także zielone bądź niebieskie oczy. Taki typ urody doskonale komponuje się z wieloma odcieniami, jednak żeby farba do włosów blond rzeczywiście przyniosła zamierzony efekt, warto zwrócić uwagę na te warianty, które najbardziej komplementują jasną cerę.

Platynowy blond

Jeszcze do niedawna kojarzony wyłącznie z kiczem, platynowy blond ponownie wraca do łask. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy będzie się czuł dobrze w takim kolorze – okazuje się natomiast, że taka farba do włosów będzie wprost idealna dla naturalnych blondynek obdarzonych jasną karnacją. Mając platynowe kosmyki, z powodzeniem możemy zbudować zarówno bardzo dziewczęcy, jak i rockowy wizerunek. Należy jednak pamiętać o stosowaniu fioletowych szamponów, ponieważ żółte niechciane refleksy pojawiają się najczęściej właśnie na platynie.

Popielaty blond

Zdecydowanie hit kilku ostatnich sezonów – to odcień bardzo jasnego i chłodnego blondu, który zawiera w sobie szarawy podton. Popielate farby do włosów nadają elegancji i szyku, a doskonale współgrają właśnie z jasnymi karnacjami, zarówno tymi neutralnymi, jak i o delikatnie ciepłym odcieniu. Trzeba jednak pamiętać, że i tutaj pielęgnacja wymaga stosowania specjalnych kosmetyków neutralizujących niepożądane refleksy.

Beżowy blond

Farba do włosów blond o beżowym odcieniu jest uważana za niezwykle uniwersalną, ponieważ dobrze współgra z wieloma typami urody, a jednocześnie prezentuje się niezwykle naturalnie. Jeśli dążymy do efektu subtelnego, a przy tym bardzo kobiecego, to zdecydowanie warto sięgnąć właśnie po taki odcień. Wspaniale prezentują się przy nim intensywnie niebieskie lub zielone oczy.

Miodowy blond

Polecany głównie dla kobiet o jasnej, ale jednocześnie ciepłej karnacji – a już szczególnie dobrze będzie wyglądał przy zielonych oczach ze względu na delikatne rudawe refleksy, widoczne głównie w sztucznym lub naturalnym odcieniu. Miodowym blondom często towarzyszą też jaśniejsze, bardzo subtelne pasemka, przez co nasze włosy mogą przywodzić na myśl wakacje w jakimś słonecznym miejscu.

Dodaj komentarz