Uncategorized

Jak wybrać brodzik do kabiny prysznicowej?

Prysznic jest niezbędnym sprzętem w łazience. Dysponując małym pomieszczeniem, często decydujemy się na kabinę zamiast wanny, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Wybór odpowiedniego brodzika do kabiny spośród wielu różnych modeli może być trudny. Poznaj ich właściwości i wybierz najlepszy.

Kabiny prysznicowe montuje się często w łazienkach obok wanny, lecz jeżeli ze względu na brak miejsca musimy wybierać między wanną a prysznicem, wybór coraz częściej pada na kabinę z brodzikiem.

W sprzedaży dostępne są brodziki różniące się kształtem, wymiarami, materiałem wykonania. Aby wybrać odpowiedni, trzeba poznać różnice między nimi, ich zalety i wady.

Co wybrać, wannę czy brodzik?

Łazienkę każdy z nas urządza według własnych preferencji i indywidualnych potrzeb. Duże pomieszczenie umożliwia montaż kilku rozwiązań. Jednak mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, warto zastanowić się nad kupnem kabiny prysznicowej z brodzikiem.

Na korzyść brodzika przemawiają argumenty:

  • oszczędność wody,
  • wygoda użytkowania,
  • lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni,
  • możliwość wyboru brodzika o różnej głębokości i wymiarach,
  • możliwość dostosowania brodzika do potrzeb dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych.

Osoby, które lubią długie kąpiele, wybiorą raczej wannę. Sprawdza się ona też często lepiej, gdy w domu są małe dzieci. Jednak w sprzedaży są obecnie również głębokie brodziki, często wyposażone w siedziska, które ułatwiają kąpiel zarówno najmłodszym, jak i najstarszym. Przykładem może być brodzik z siedziskiem RONI, który spodoba się każdemu, kto będzie chciał przeznaczyć więcej czasu na relaks w wodzie, lub zależy mu na siedzisku. Jest to głęboki brodzik akrylowy, z którego można korzystać podobnie, jak z wanny.

Dobieramy kształt, wymiary i głębokość brodzika

Do wyboru mamy brodzik prostokątny, kwadratowy, okrągły i półokrągły. Najbardziej typowe i najczęściej wybierane są brodziki w kształcie prostokąta i kwadratu. Modele okrągłe przeznaczone są do dużych łazienek, w których nie trzeba liczyć się z każdym centymetrem przestrzeni. Natomiast brodziki półokrągłe sprawdzają się w najmniejszych wnętrzach. Montuje się je w rogu pomieszczenia.

Głębokość brodzika zależeć będzie w dużej mierze od tego, czy prysznic będzie naszym jedynym miejscem kąpieli, czy mamy również wannę. Płytkie brodziki są najtańsze, jednak trudno jest zrobić w nich szybkie pranie, czy wykąpać dzieci. Jednak najpłytsze, a nawet posadzkowe brodziki mają często ciekawy design i pasują doskonale do nowoczesnych wnętrz. Są również bardzo wygodne, gdy bierzemy krótką kąpiel i zależy nam na minimalnym zużyciu wody.

Przykładowo brodzik posadzkowy z rusztem WEST wygląda bardzo stylowo, a wąskie krawędzie boczne sprawiają, że pod prysznicem jest bardzo przestronnie.

Najpopularniejsze są brodziki akrylowe, są lekkie, gładkie, niedrogie i łatwe do wyczyszczenia. Warto brodzik i kabinę prysznicową zakupić u jednego producenta, mamy wówczas pewność, że elementy będą do siebie pasować.

Dodaj komentarz