Uroda

Jakie fryzury będą modne w tym sezonie?

Już teraz pogoda rozpieszcza nas ciepłem i brakiem mrozów w dzień, a przed nami wiosna – najbardziej wyczekiwana pora roku. Niedługo całkiem zrzucimy czapki i będziemy chwalić się nowymi fryzurami. No właśnie – fryzury. Jakie będą modne w 2024? Wybór jest całkiem spory, na pewno każdy znajdzie coś twarzowego.

Blunt bob – ta fryzura ma już kilka lat i ciągle jest na topie

Blunt bob to proste cięcie na wysokości szyi. Włosy muszą sięgać za brodę, ale nie mogą dotykać do ramion. Blunt bob różni się nieco od klasycznego boba, w którym włosy z tyłu są nieco krótsze. Tu mamy do czynienia z równością na całej linii włosów.

Komu będzie pasował blunt bob? Można go polecić osobom o twarzach okrągłych i trójkątnych, które optycznie trochę wydłuży. Natomiast osoby z podłużnymi twarzami muszą z blunt boba zrezygnować.

Aby trochę uatrakcyjnić blunt boba, przyda się lokosuszarka do włosów 4w1. Z jej pomocą można podkręcić końcówki lub lekko pofalować włosy na całej długości.

Mocno kręcone włosy – koniecznie lśniące i puszyste

Loki wracają do łask, a do ich układana na pewno przyda się lokówka HS11 ISS. Z jej pomocą uczynisz modnymi zarówno krótkie, jak i długie włosy.

Lokówka przyda się szczególnie do układania długich włosów, które staną się kręcone od nasady aż po końce. Nie rozczesuj loków, pozwól, by zwisały luźno i lekko sprężynowały. Używaj kosmetyków do stylizacji – pianka lub żel sprawią, że włosy zachowają skręt na cały dzień.

Nawet jeśli twoje włosy są cienkie i rzadkie, możesz wyczarować na nich kształtne pukle. Tym łatwiej przyjdzie ci to na grubych i gęstych pasmach. Pamiętaj jednak o kosmetykach termoochronnych, dobrej jakości szamponach i odżywkach. Zrezygnuj z trwałej ondulacji. Włosy muszą wyglądać naturalnie i zdrowo.

Pixi cut – krótkie włosy nadal na topie

Pixi cut to gęsta grzywka i bardzo krótki, czasem nawet wygolony tył. Mogłoby się wydawać, że dbałość o takie włosy nie przestawia sobą żadnego problemu, ale to mylne wrażenie. Faktem jest jedynie, że fryzurę pixi cut ułożymy nieznacznie szybciej niż długie loki.

Pozornie niedbały wygląd nie powinien być mylony z nieużywaniem grzebienia i brakiem stylizacji. Jeśli nie użyjemy suszarki do włosów lub lokosuszarki, będziemy musieli się mierzyć z efektem oklapniętych włosów, co nikomu urody nie doda. Plusem tej fryzury jest tempo układania. Wystarczy skorzystać z suszarki z dyfuzorem, by unieść włosy u nasady. Później pozostaje ułożyć je palcami i lekko spryskać lakierem.

Jakie kolory włosów będą modne w 2024?

Rok 2024 będzie rokiem natury, jeśli chodzi o kolory naszych fryzur. Naturalny, średni blond i jasny brąz wygrają z czernią i platyną. Także kolorowe fryzury odejdą do lamusa. Zamiast nich będziemy robić wszystko, by włosy wyglądały tak, jakbyśmy nic w ich kolorze nie zmieniali.

To, co pozostanie niezmienne, to sposoby ich układania. Nadal będą do tego potrzebne lokówki i lokosuszarki, szczególnie jeśli zechcemy lekko podkręcić lub pofalować włosy. Opcjonalnie będzie można sięgnąć po prostownice.

Przy wyborze koloru włosów nie można zapominać o typie karnacji. Efekt będzie wyglądał naturalnie tylko wówczas, gdy dobrze dopasujemy oprawę oczu i odcień cery do wybranego koloru włosów. Dobrą wiadomością jest fakt, że większość odcieni brązu i blondu występuje zarówno w wersji ciepłej, jak i chłodnej.

Dodaj komentarz