Uncategorized

Które elementy biżuterii można naprawić?

Biżuteria to coś więcej niż urokliwy dodatek do stylizacji. Często ma ona dla nas wartość emocjonalną i kojarzy się nam z najpiękniejszymi wspomnieniami. Dlatego, jeśli jakikolwiek jej element ulegnie destrukcji, tak bardzo nam zależy, aby ktoś przywrócił mu blask, właściwości lub odpowiedni kształt. W tym artykule piszemy, które elementy biżuterii najczęściej są naprawiane.

Złamane łańcuszki i zameczki

Bardzo częstym problemem, z którym klienci zgłaszają się do jubilerów, są złamane zameczki oraz łańcuszki. Czasem nie trzeba się „starać”, aby te elementy uległy uszkodzeniom, ponieważ po prostu się zużywają. Niekiedy jest to jednak kwestia nieodpowiedniego użytkowania (zahaczeń, szarpania, itd.). Zdarza się również, że odpowiedzialność leży po stronie producenta i zepsuta biżuteria ma związek z niewłaściwym mocowaniem łączeń.

Wypadające kamienie

Jednym z najbardziej powszechnych problemów, z którym klienci udają się do jubilera, są wypadające kamienie. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne. Przykładowo z czasem metal szlachetny rozciąga się oraz zużywa, w wyniku czego kamień przestaje znajdować się w stabilnej pozycji. Złamaniom oraz destrukcji może ulec również oprawa, czyli tzw. koszyk pierścionka. Do problemów tego typu mogą doprowadzić takie czynniki, jak np. częsta styczność z kosmetykami i środkami do czyszczenia. Niektórzy też niezbyt uważają na to, w jaki sposób wykorzystują biżuterię – zahaczają i uderzają ją np. o różne przedmioty.

Zepsute elementy zegarków

Klienci często zgłaszają się do jubilera również z nieodpowiednio działającymi elementami zegarków. Czasem zużyte są po prostu jego różne komponenty, np. wskazówki, tarcze lub sprężyny. Zdarza się również, że winna jest nieodpowiednia regulacja, która może być m.in. efektem wstrząsów. Do ich zepsucia się doprowadzają także uszkodzenia mechaniczne, a więc np. przeciążenia, pęknięcia czy też złamane osie. Z takimi problemami radzimy sobie również w zakładzie Słojewski. Jeżeli dochodzi do zatrzymania się zegarka, przyczyną mogą być problemy z baterią lub wyczerpanie energii sprężyny. W niektórych, trudniejszych przypadkach, warto poprosić o pomoc nie jubilera, ale profesjonalnego zegarmistrza.

Jakie jeszcze elementy biżuterii można naprawić?

Jubilerzy często otrzymują również prośby o skracanie łańcuszków, powiększanie oraz zmniejszanie pierścionków, a także lutowanie bransoletek i kolczyków. Zajmują się również polerowaniem oraz renowacją biżuterii, a o istnieniu takiej usługi wielu klientów nie ma pojęcia.

 Artykuł powstał we współpracy z https://slojewski.pl/naprawa-bizuterii/ – sprawdź usługi Jubilera Słojewskiego!

Dodaj komentarz