Moda

Miszkomaszko – siła sióstr

Miszkomaszko to zgrany duet dwóch sióstr. Jedna od zawsze marzyła o zostaniu projektantką mody, dlatego wybrała się na Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Antwerpii. Druga uczy się nadal i zajmuje się organizacją, obsługą sklepu internetowego, zamówieniami oraz magazynem sklepu. Poznajcie Agatę Piechocką i Zofię Durniewicz, właścicielki firmy odzieżowej Miszkomaszko.

Miszkomaszko — siła sióstr

Agata Piechocka od dziecka lubiła rysować i interesowała się modą, tworzyła własne stylizacje, ze wszystkiego, co było pod ręką. Wybór projektowania mody jako kierunku studiów był dla niej oczywisty — Królewska Akademia Sztuk Pięknych w Antwerpii, gdzie najpierw studiowała modę, a później malarstwo. Z połączenia tych obu kierunków zrodził się pomysł projektowania wzorów na tkaniny i dekoracji na inne produkty, takie jak na przykład porcelana.

Na samym początku Agata nie tylko projektowała, ale również ręcznie drukowała tkaniny, a pierwsze kolekcje szyła tylko z pomocą jednej osoby. Obecnie produkcję materiałów siostry zlecają fabrykom z Łodzi, a ubrania szyje szwalnia z Poznania. Każdą firmę, z którą Miszkomaszko nawiązuje współpracę, siostry starają się odwiedzić.

Miszkomaszko dba również o środowisko, starając się redukować zużycie plastików. Opakowania do wysyłania produktów, siostry postanowiły wykorzystywać wielokrotnie. Dlatego wraz z innymi przedsiębiorcami często organizują zbiórkę używanych opakowań, a za przyniesione kartony czy nawet już wcześniej używane worki kurierskie, klienci otrzymują zniżkę na kolejne zakupy.

Do zdjęć pozują wyłącznie klientki Miszkomaszko. Siostry podkreślają, że dzięki pracy w branży modowej mają niezwykłą przyjemność poznawania kobiet, ich historii, ich radości, trosk, zainteresowań, i to one są największym źródłem inspiracji do tworzenia produktów. Dlatego od początku zależało im na tym, aby prezentować je na kobietach podobnych do nich samych, czyli na kobietach w różnym wieku, w różnych rozmiarach i o różnej urodzie.

W tej różnorodności jest wielka moc i piękno, dlatego też o każdej modelce staramy się opowiedzieć kilka słów. W tym sezonie stworzyłyśmy serię dziewięciu portretów kobiet, muz miszkomaszko. Pokazywałyśmy czym się zajmują, robiłyśmy im zdjęcia w ich miejscach pracy i podczas realizacji pasji, kobiety robią mnóstwo ciekawych rzeczy, którymi warto się dzielić.

Oprócz zarażania pozytywną energią poprzez kolorowe ubrania i dodatki, siostry mają również inne ciekawe zajęcia. Agata uczy projektowania wzorów na tkaniny i techniki sitodruku studentów w School of Form, a Zofia studiuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, poszerzając wiedzę na temat prowadzenia biznesu, która jest niezwykle przydatna w prowadzeniu firmy. W wolnym czasie siostry lubią biesiadować z rodziną, odwiedzać kino i ciekawe wystawy oraz uprawiać sport, a konkretnie jogę, bieganie i pływanie. W pracy i na spacerach towarzyszy im pies Pepper adoptowany ze schroniska w Gaju.

Dodaj komentarz