Uncategorized

Nowoczesne rolety do salonu. Jakie rolety do salonu wybrać?

Jakie rolety do nowoczesnego salonu – na co zwrócić uwagę?

Tradycyjne firanki do salonu z zasłonami nie zawsze pasują do stylu wnętrza lub estetyki inwestorów. Nowoczesny wystrój okien w pokoju dziennym zapewnią odpowiednie rolety do salonu i żaluzje na okno. Jakie rolety do salonu wybrać? Kolory osłon okiennych należy dobrać tak, aby odzwierciedlały inne elementy np. posadzki, stolarki okiennej czy akcentów we wnętrzu. Minimalistyczne szare lub białe rolety rzymskie dobrze prezentować się będą w salonie w stylu skandynawskim. Żaluzje drewniane na wymiar czarne lub antracytowe będą pasować do pokoju dziennego w stylu industrialnym, gdzie graficzna linia listew podkreśli loftowy charakter salonu. Rolety elektryczne wewnętrzne z mechanizmem ukrytym w kasecie sprawdzą się w bardzo modernistycznym salonie w stylu high-tech.

Eleganckie rolety do salonu – czyli jakie? Żaluzje drewniane na wymiar.

Swoje czasy świetności przechodzą obecnie żaluzje drewniane na wymiar. Ta modna i elegancka osłona okien podkreśli styl salonu z charakterem. Dopasowanie szerokości drewnianych lameli, ich koloru oraz wybór sposobu montażu to elementy, które sprawią, że żaluzje drewniane na wymiar będą perfekcyjnie dopasowane do pokoju dziennego. Ponadto żaluzji drewnianych w salonie nie ściągamy do prania, a jedynie wycieramy z nich kurz i brud, które nie wnikają w powierzchnię listewek. Eleganckie żaluzje drewniane w pokoju dziennym możemy całkowicie podwinąć, rozświetlając wnętrze, dowolnie opuścić lub całkowicie zasłonić, chroniąc salon przed nadmiernym nagrzewaniem się latem lub niechcianymi spojrzeniami sąsiadów. Warto dodać, że żaluzje drewniane na wymiar dodadzą wnętrzu przytulności i ciepła.

Nowoczesne wewnętrzne rolety? Postaw na żaluzje elektryczne!

Największą bolączką właścicieli żaluzji może być nieintuicyjna regulacja wysokości oraz kąta nachylenia lameli. Wybawieniem z sytuacji, mogącej stać się źródłem irytacji, są żaluzje wewnętrzne elektryczne, sterowane za pomocą pilota lub mobilnej aplikacji.

Żaluzje wewnętrzne elektryczne są niezwykle wygodne w przypadku bardzo szerokich i wysokich okien salonowych. Pełna automatyzacja pomaga zapanować nad lamelami o dużej wadze, które często są kapryśne podczas regulacji ręcznej. Dzięki żaluzjom wewnętrznym elektrycznym na Twoich oknach w salonie zawsze panować będzie idealny ład!

Rolety rzymskie w salonie. Jak wybrać rolety rzymskie do salonu?

Rzymskie rolety do salonu to kwintesencja dekoracyjności, zamknięta w prostej formie. Charakterystyczny wygląd rolet rzymskich tworzy materiał podzielony poziomo na równe pola, którego wysokość regulowana jest za pomocą mechanizmu sznurkowego. Rolety rzymskie i ich mechanizm to dobrze przemyślane konstrukcje. Charakteryzuje je lekkość działania i odporność na uszkodzenia. Rolety rzymskie mogą być montowane do sufitu, do ściany lub bezinwazyjnie do ram okiennych.

Rzymskie rolety do salonu składają się z kasety z wklejoną taśmą z rzepu, profilu z rolkami ze sznurkiem, połączonymi aluminiowym prętem oraz z mechanizmu z przekładką, wyposażoną w łańcuszek koralikowy. Kieszonki ze szprosami po podciągnięciu układają się w idealne fałdki, sprawiając, że dekoracja okna w salonie prezentuje się niezwykle elegancko. Wybierając rolety rzymskie do pokoju dziennego zwróć uwagę na materiał wykonania. Wartym uwagi jest tu wytrzymały i łatwy w praniu poliester. Miłośnicy firan i zasłon docenią rolety rzymskie duo uszyte z tkaniny przyciemniającej i firanki. Tworzą one efekt dzień noc, stanowiąc funkcjonalne rolety do salonu.

Roleta rzymska Premium do salonu – rolety rzymskie elektryczne

Tradycyjne rolety rzymskie zastąpić mogą rolety rzymskie elektryczne. Automatyczne odpowiedniki mają silnik elektryczny, który zastępuje mechanizm koralikowy. Rolety rzymskie elektryczne, oparte o niezawodny system, można sterować za pomocą pilota lub przy użyciu aplikacji na smartfona lub tablet. Wartą uwagi jest możliwość zaplanowania pozycji rolet rzymskich elektrycznych o danej godzinie. W ten sposób można synchronizować moment odsłaniania rolet z godziną naszego budzika, co ułatwi wstawanie bez użycia funkcji drzemki.

Rolety rzymskie elektryczne będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na dużych oknach w salonie. Wyobraźmy sobie manualne opuszczanie rolety na kilkumetrowym oknie, lub gdy dostęp do mechanizmu koralikowego jest utrudniony. Jeśli chcemy, aby rolety do salonu były maksymalnie funkcjonalne, wybierzmy rolety rzymskie elektryczne.

Co na okno dachowe? Rolety rzymskie uszyte na wymiar

Modna jest obecnie adaptacja poddaszy oraz budownictwo w stylu nowoczesnej stodoły, gdzie często mamy do czynienia z oknami połaciowymi. Jak zaaranżować okno dachowe w salonie? Z pomocą przychodzą rolety na okno dachowe. Takimi roletami do zadań specjalnych są rolety rzymskie oraz ich elektryczna wersja, która jest niezbędna, gdy okno znajduje się wysoko więc ich manualna obsługa jest niemożliwa. Aby rolety do salonu, perfekcyjnie przylegały do skosu, niezbędne są aluminiowe prowadnice na bokach, których kolor można dopasować do odcieni sufitu. Przy montażu rolet na skosy najlepiej zaufać profesjonalistom, dla których praca na wysokościach i nowoczesne systemy nie mają tajemnic.

Nowoczesne rolety do salonu – rolety elektryczne wewnętrzne

Rolety elektryczne wewnętrzne to nowoczesne rolety do salonu zwijane na pilota lub aplikację. Zaawansowany technologicznie silnik pozwala na szereg udogodnień od możliwości zaprogramowania rolet na odsłanianie i zasłanianie w danym czasie, po cichość ich działania. Kasety rolet elektrycznych wewnętrznych subtelnie osłaniają mechanizm, zapobiegając jednocześnie osadzaniu się kurzu na zwiniętych roletach.

Rolety elektryczne wewnętrzne są bardzo łatwe w czyszczeniu, dzięki specjalnej warstwie na materiale, która odpycha brud. Wystarczy więc co kilka miesięcy przetrzeć rolety ściereczką lub je odkurzyć. Montaż rolet elektrycznych wewnętrznych na ścianie, suficie oraz we wnęce sufitowej prezentować się będzie bardzo estetycznie, co wpisuje się w reprezentacyjny charakter pokoju dziennego.

Roleta okienna do salonu — podsumujmy!

Podsumowując najważniejsze informacje o żaluzjach i roletach do salonu warto podkreślić, że niezależnie od wyboru typu osłony okiennej warto wybrać produkty na wymiar. Profesjonaliści w dziedzinie aranżacji okien udzielą fachowych rad, zaproponują najlepsze rozwiązania i zaoferują montaż wraz z gwarancją na zastosowane systemy. Ponadto żaluzje i rolety do salonu na wymiar to możliwość dopasowania wymiarów i materiałów do stylu wnętrza.

Bezsprzecznie żaluzje i rolety do salonu mają wiele zalet, których próżno szukać w tradycyjnych firanach i zasłonach. Począwszy od szybkości montażu, przez łatwość czyszczenia, po efektowną automatyzację. Bez wątpienia warto zatem zainteresować się roletami i żaluzjami i zaaranżować nimi okno w salonie.

Dodaj komentarz