Uncategorized

Przepis na zdrowe i lśniące włosy

Zdrowe, lśniące i mocne włosy to marzenie niemalże każdej kobiety. Aby osiągnąć ten upragniony cel, większość sięga po różnorodną pomoc. Suplement na porost włosów zawierający kwas fosfatydowy i inne cenne składniki, odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji, właściwa dieta, zdrowy styl życia. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać, chcąc stymulować porost włosów i zadbać o nie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Zewnętrzna pielęgnacja włosów – dobór odpowiednich kosmetyków

To do zewnętrznej pielęgnacji włosów większość z kobiet przywiązuje największą wagę. Mimo iż to nie ona jest najważniejsza, warto zadbać o dobór właściwych kosmetyków. Podczas wyboru szamponu, odżywek, masek, olejów oraz innych produktów powinniśmy przede wszystkim sugerować się potrzebami i rodzajem naszych włosów. Inne wymagania mają włosy suche i zniszczone, inne farbowane, inne z łupieżem, a jeszcze inne nadmiernie się przetłuszczające.

Ważny jest także skład kosmetyków. Powinien on być jak najbardziej naturalny, pozbawiony składników negatywnie wpływających na stan włosów. W ostatnim czasie wiele kobiet stawia na kosmetyki pozbawione takich składników jak silikony, konserwanty, barwniki czy SLS.

Wzmocnienie włosów od wewnątrz – suplement na włosy

Wzmocnienie włosów od wewnątrz to nie lada wyzwanie. Konieczny jest odpowiedni tryb życia oraz odżywiania. Wypadające włosy mogą być oznaką długotrwałego stresu lub niewłaściwej diety. Konieczne jest więc wprowadzenie zmian, które pomogą nie tylko w nawilżeniu i odżywieniu, ale również na porost włosów. Pomóc w tym mogą preparaty zawierające cenne składniki, w tym skrzyp polny czy kwas fosfatydowy.

Pierwszym krokiem powinna być jednak zmiana diety. Rezygnacja z fast foodów na rzecz dań bogatych w cenne składniki odżywcze z pewnością szybko przyniesie poprawę zarówno stanu włosów, jak i ogólnego samopoczucia. Gazowane i słodkie napoje najlepiej zastąpić wodą, naparami ziołowymi oraz zieloną herbatą. Zalecane jest również ograniczenie picia kawy.

Pomocny może także okazać się suplement na porost włosów, który zawiera cenne składniki i wpiera włosy od wewnątrz. Średnio po 2-3 miesiącach kuracji odpowiednio dobranym preparatem można zauważyć pierwsze, zadowalające efekty. Suplement na włosy zazwyczaj wspomaga nie tylko porost włosów, ale także poprawia wygląd skóry i stan paznokci.

Suplement na włosy, który zawiera cenne składniki (w tym kwas fosfatydowy), dostępny jest w ofercie polskiego producenta suplementów diety – marki Cheers. Mowa o Hair Formula, który wspomaga porost włosów, dbając o nie od wewnątrz. Zawarte w nim składniki pomagają utrzymać odpowiednią kondycję włosów, czyniąc je lśniącymi, mocnymi oraz wytrzymałymi.

Sprawdź: https://cheers.com.pl/produkt/hair-formula-wzmocnienie-porost-wlosow/

Naturalne sposoby na porost włosów i ich pielęgnację

Ziołowe płukanki oraz wcierki stosowane były już przez nasze babcie i prababcie. Drogocenne napary z roślin zawierają składniki, które pozytywnie wpływają na stan włosów. Uważa się, iż porost włosów przyspiesza ziołowa płukanka z pokrzywy, wzmocnienie cebulek i odbudowę kosmyków zapewnia płukanka z korzenia łopianu, ukrwienie głowy poprawia zaś płukanka z kłącza tataraku, a ogranicza przetłuszczanie płukanka z kwiatu lawendy.

Podsumowanie: jak dbać o włosy, aby były zdrowe i lśniące?

Suplement na porost włosów, odpowiednia dieta i zdrowy tryb życia są kluczem do sukcesu, pozwalającym uzyskać lśniące oraz mocne włosy. Ważne jest także stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji – nawilżających, odżywiających oraz wpływających na porost włosów.

Autor: Justyna Kowalewska / CHEERS

Dodaj komentarz