Uroda

Wizyta u fryzjera – o czym należy pamiętać, by uniknąć rozczarowania?

Profesjonaliści, zajmujący się zabiegami stylizacyjnymi włosów, starają się dobrać rozwiązanie dostosowane do potrzeb danego klienta. Zdarza się jednak, że przeprowadzona metamorfoza nie odpowiada preferencjom konkretnej osoby. Warto wiedzieć, w jaki sposób przedstawić fryzjerowi swoje oczekiwania.

Poinformowanie specjalisty o ewentualnych chorobach

Przed zabiegiem w salonie, warto zgłosić pracownikowi uwagi, dotyczące problemów skóry głowy lub alergii na określone składniki zawarte w stosowanych produktach. Firmy korzystające z aplikacji mobilnych udostępniają swoim klientom możliwość zgłoszenia tego typu informacji w obrębie panelu danej wizyty. Fryzjerowi należy zgłosić problemy dotyczące łuszczycy, łupieżu lub nadwrażliwości na konkretne składniki znajdujące się w szamponach, odzywkach i preparatach koloryzujących. Rozwiązanie to pozwoli dobrać specjaliście odpowiednie elementy stylizacyjne. W przypadku łuszczycy  należy upewnić się, że na skórze głowy nie ma żadnych ran. Koloryzacja może bowiem spowodować uciążliwy świąd lub nieprzyjemne pieczenie.

Odpowiednio dopasowana fryzura

Chcąc zmienić swój wygląd, warto wziąć pod uwagę różnorodne czynniki, m.in. kształt twarzy. W przypadku owalnych konturów można zdecydować się na krótkie lub długie włosy. Delikatne kształty twarzy pozwalają bowiem na różnorodne metamorfozy. Przedziałek na środku głowy nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. W przypadku okrągłej twarzy warto zdecydować się na fryzurę wyostrzającą rysy.  Dobrym rozwiązaniem będzie krótkie cięcie do linii żuchwy lub zastosowanie cieniowania dodającego objętości włosom. Osoby o podłużnej twarzy powinny natomiast zdecydować się na metamorfozę łagodzącą rysy. Fryzjer powinien więc wykonać delikatne fale lub warstwowe cięcie. Przed zabiegiem stylizacyjnym warto określić teksturę swoich włosów. Wybraną fryzurę należy również omówić ze specjalistą. Ułatwi on bowiem dobranie stylizacji do rodzaju posiadanych włosów.

Przed wizytą w salonie, należy pamiętać o poinformowaniu specjalisty o swoich oczekiwaniach oraz ewentualnych komplikacjach zdrowotnych. Warto również umówić się na zabieg w odpowiednim terminie, korzystając z aplikacji dostępnej na stronie   https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid oraz https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.

Dodaj komentarz