Uroda

Domowe sposoby na zmarszczki – poznaj najskuteczniejsze z nich

Zmarszczki należą do najbardziej uciążliwych niedoskonałości skóry. Ich pojawienie się jest naturalnym procesem, spowodowanym wieloma czynnikami. Dotyczy to nie tylko upływu lat, ale również stylu życia oraz codziennych nawyków. Z wiekiem zmarszczki stają się coraz głębsze i bardziej widoczne, przez co negatywnie wpływają na wygląd twarzy. Wyróżnić można wiele specjalistycznych zabiegów kosmetycznych i procedur medycyny estetycznej, dzięki którym uzyskać można efekt odmładzający. Istnieją jednak również domowe i bezinwazyjne sposoby na to, aby przywrócić skórze dawną jędrność i zmniejszyć zmarszczki.

Masaż twarzy

Bardzo pomocne w wygładzaniu zmarszczek są masaże twarzy, które najlepiej wykonywać codziennie. W tym celu wystarczy przez minimum dwie minuty delikatnie przesuwać palcami po skórze, w miejscach szczególnie narażonych na występowanie oznak starzenia się. Dotyczy to zwłaszcza czoła, a także okolic ust, oczu oraz szyi. Okrężne ruchy skutecznie pobudzają mikrokrążenie, co pozwala też na bardziej efektywne wchłonięcie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Masaż twarzy należy jednak wykonywać bardzo delikatnie, aby nie rozciągnąć nadmiernie skóry. Najlepiej rozpocząć od brody, stopniowo przesuwając się w górę oraz kończąc na czole. Już po kilku takich masażach uwidoczniają się pierwsze efekty, takie jak wygładzenie, poprawa ukrwienia oraz uelastycznienie skóry.

Young woman having anti-stress facial massage in salon at spa resort

Gimnastyka twarzy

Z wiekiem mięśnie twarzy zaczynają zanikać, dlatego warto regularnie je ćwiczyć. Z mimiką nie powinno się jednak przesadzać, ponieważ może to przynieść odwrotne rezultaty. Podczas ćwiczeń wzmocnić można przede wszystkim mięśnie podtrzymujące skórę, co chroni przed jej wiotczeniem. Twarz wygląda dzięki temu na smuklejszą i szczuplejszą, a tym samym prezentuje się młodziej. Tego rodzaju gimnastyka opiera się na naprzemiennym napinaniu oraz rozluźnianiu mięśni, najlepiej każdego dnia rano i wieczorem. Do najprostszych ćwiczeń należy wyraźne wypowiadanie liter alfabetu, zmuszające do pracy wszystkie mięśnie twarzy. Szerokie otwieranie ust modeluje kąciki ust i podbródek, natomiast uśmiechanie sprzyja zachowaniu gładkich policzków.

Odpowiednia pielęgnacja

Wybór preparatów przeciwzmarszczkowych jest obecnie bardzo duży, dlatego trudno znaleźć odpowiedni kosmetyk. Krem powinien przede wszystkim chronić skórę przed powstawaniem nowych linii i bruzd, a także wygładzać te już istniejące. Najlepiej korzystać z produktów, których receptury oparte zostały na rozwiązaniach stosowanych w nowoczesnych gabinetach kosmetycznych. Przykładem takiego preparatu jest Eternelle krem na zmarszczki. Nie tylko wygładza on bruzdy skórne, ale również działa nawilżająco oraz regenerująco. Środek ten polecany jest przez specjalistów w dziedzinie kosmetologii, którzy na co dzień zajmują się różnymi problemami skórnymi. Eternelle krem na zmarszczki należy do produktów z zakresu medycyny anti-aging, a jego cechą charakterystyczną jest bardzo wysokie stężenie składników aktywnych.

The beautiful female face. The perfect and clean face skin on white. The beauty, care, skin, treatment, health, spa, cosmetic concept

Dieta przeciwko zmarszczkom

Na stan skóry w dużym stopniu wpływa sposób odżywiania. Szczególne znaczenie mają antyoksydanty, które przeciwdziałają aktywności wolnych rodników. W diecie powinny znaleźć się produkty bogate w
witaminę A, ponieważ stymuluje ona produkcję kolagenu, wyrównuje koloryt skóry oraz opóźnia procesy starzenia. Do jej cennych źródeł należą m.in. wątróbka, masło, jaja czy mleko, a także ryby, marchew, pomidory, szpinak i melony. W codziennym planie żywienia nie powinno też zabraknąć witaminy E, która wspiera budowę warstwy lipidowej oraz zabezpiecza skórę przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Występuje m.in. w orzechach, kiełkach pszenicy, ziarnach sezamu, nasionach słonecznika czy olejach roślinnych. W przeciwdziałaniu zmarszczkom bardzo pomocna jest witamina C, ponieważ wzmacnia naczynia krwionośne, regeneruje i poprawia gładkość skóry. Do jej bogatych źródeł zaliczyć można kiszoną kapustę, paprykę, natkę pietruszki, czarną porzeczkę, truskawki czy cytryny.

Dodaj komentarz