Uncategorized

Dermatolog dziecięcy

Opieka nad dzieckiem to nieustanna troska o jego zdrowie i samopoczucie, dlatego wizyty u pediatry, ortopedy, stomatologa czy okulisty stanowią nieodłączoną część rodzicielskiego harmonogramu. Warto ten harmonogram uzupełnić o wizyty u jeszcze jednego specjalisty: dermatologa dziecięcego. Profilaktyczna konsultacja z tym lekarzem pozwoli odpowiednio zadbać o skórę malucha, a w przypadku niepokojących objawów umożliwi również szybką diagnozę i skuteczne leczenie.

Czym się zajmuje dermatologia dziecięca? 

Dermatologia dziecięca to dział medycyny zajmujący się głównie chorobami skóry, aczkolwiek badający, diagnozujący i leczący również problemy dotykające włosów i paznokci jak łupież, łysienie czy grzybica. Dermatolog dziecięcy potrafi pomóc w przypadku wielu mniej lub bardziej poważnych problemów. Można się do niego zgłosić nie tylko z trądzikiem, opryszczką czy pokrzywką, ale też atopowym zapaleniem skóry, zakażeniem wirusowym i bakteryjnym, bielactwem lub łuszczycą. Dermatologia dziecięca bywa pomocna również w leczeniu nowotworów. Dermatolog często jest pierwszym specjalistą, który zauważa i identyfikuje tego rodzaju podejrzaną zmianę – w takim przypadku to właśnie on angażuje do współpracy onkologa i razem z nim opracowuje później oraz wdraża plan leczenia. Jeśli martwią Cię jakiekolwiek niepokojące objawy lub po prostu chcesz upewnić się, że skóra, włosy i paznokcie Twojej pociechy są w dobrym stanie, koniecznie odwiedź z nią dermatologa.

Gdzie szukać dermatologa dziecięcego? 

Dermatolog dziecięcy przyjmujący na NFZ dostępny jest w wielu publicznych placówkach zdrowia, ale czas oczekiwania na wizytę w takim miejscu często okazuje się zbyt długi, by umożliwić pilną konsultacją. Jeśli zależy Ci na czasie i w związku z tym szukasz bardziej elastycznych terminów, rozważ wizytę w prywatnej klinice dermatologicznej takiej jak dr Englert DermaClinic (drenglertdermaclinic.com). Prywatne kliniki nie tylko pozwalają na szybkie konsultacje, ale też zapewniają znacznie wyższy komfort opieki medycznej, możesz więc mieć pewność, że specjaliści w takim miejscu dobrze zatroszczą się o Twoje dziecko.

Dodaj komentarz